Podraz na děti. Šéf českého hokeje Hadamczik slíbil mistrům zájezd na NHL, ale pojedou jen do Prahy

Kdo vyhraje extraligu, poletí na NHL. Slib šéfa českého hokejového svazu Aloise Hadamczika juniorským klubům nyní strašně bolí. A odskákaly to natěšené děti.

i Zdroj fotografie: HC Kometa Brno
                   

Hadamczik, který se stal prvním mužem českého hokeje v roce 2022, chtěl nejspíš juniory motivovat a udělat si také dobré jméno. To první se mu možná povedlo, to druhé rozhodně ne. Ale to není zas tak důležité. Podstatné je, že kluci z Třince, kteří se těšili na atmosféru NHL a na hvězdy jako jsou Pastrňák nebo McDavid, jsou nyní smutní možná jako nikdy předtím.

Vzali to jako podpásovku

Hokejový svaz totiž žádný zájezd na NHL pro vycházející české hvězdy neudělá. Místo něj jim nabízí cestu na mistrovství světa do Prahy. „Upřímně, my to vzali jako podpásovku. Kluci jsou obrovsky zklamaní. V první chvíli se ptali: Proč? Jak je to možné? Vždyť to slíbili,“ řekl pro iDNES trenér třineckých juniorů René Mucha.

Loni v dubnu se prezident svazu Hadamczik chvástal, že na vítěze juniorské extraligy čeká nevídaný jackpot. „Ve všech částech sezony zůstává každému týmu v extralize motivace, protože bude mít stále o co hrát, což tady dosud nebylo. A zájezd na NHL poslouží jako motivace pro mladé hráče, kam až se mohou dostat,“ řekl tehdy Hadamczik pro ČTK.

Hadamczik: Nebylo by rozumnější…

Svůj slib nedodržel. A nyní se chabě vymlouvá. „Ano, bylo řečeno, že vítěz juniorské extraligy pojede na NHL. To jsme slíbili. Pak jsme Asociaci profesionálních klubů požádali, jestli by nebylo rozumnější, když jsou světové týmy tady doma na mistrovství světa, jim dát lístky na šampionát. Měli jsme dva zápasy, třeba na Čechy s Kanadou. Že jim zaplatíme ubytování, dáme dva zápasy,“ sdělil Hadamczik pro server iSport. Jenže mistrovství světa, o kterém jsme také psali na SportechŽivě, není NHL.

Pardubičtí fanoušci po bolestivé porážce zuří: Sezona za všechny prachy. Titul nikde a Varaďa se musí smát

Hadamczik to možná jen nechápe. Sám byl v zámoří mnohokrát. Ale pro natěšené mladé hokejisty to je nepopsatelný rozdíl. A musí to vnímat jako neskutečný podraz. „Že z toho sešlo, jsme zjistili hned po posledním utkání, když jsme se vraceli domů. Volali jsme svazu, abychom se zeptali, jak to proběhne. Jenže nám řekli, že se nikam nepojede, že hráči NHL přijedou na mistrovství světa. My si myslíme, že to prostě neměli připravené,“ zlobil se pro iDnes Mucha.

Jaká by podle vás měla být správná reakce svazu? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články