Šéf českého hokeje Hadamczik prožíval na mistrovství světa nejhorší pocity v životě

Šéfem českého hokeje je už téměř dva roky. Jeho volební období vyvrcholilo ziskem zlata z domácího MS. Ale Alois Hadamczik na něm prožil i velmi těžké chvíle.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

První muž českého hokeje nemůže být šťastnější. Národní tým získal po 14 letech titul mistrů světa. A k tomu na domácí půdě. Alois Hadamczik, který sám na lavičce českého týmu několikrát stál a jako trenér do Česka přivezl bronz z olympiády v Turíně či stříbro z MS v Rize 2006, ale na šampionátu v Praze ochutnal i nevoli fanoušků.

Hadamczik: Chtěl jsem něco říct

Hned při zahájení mistrovství světa ho totiž v libeňské O2 areně diváci při proslovu vypískali. „Cítil jsem se asi nejhůř v životě. Měl jsem připravených pár vět, chtěl jsem něco říct a teď na vás lidi začnou pískat,“ prohlásil jednasedmdesátiletý Hadamczik v rozhovoru pro Sport, který včera při setkání předal premiérovi Fialovi zlatou medaili.

Hadamczik se také zmínil o tom, s jakým umístěním by byl jako svazový boss spokojen. „Měl jsem to nastavené tak, že každé místo od prvního do čtvrtého bude úspěch. A když jsme porazili Švédsko, tak jsem byl přesvědčen, že vyhrajeme zlatou medaili,“ řekl Hadamczik, který ještě v sezoně 2015/2016 vedl jako kouč brněnskou Kometu.

Odvolal Fina Jalonena

Jako nový prezident svazu se také zasadil o odvolání reprezentačního trenéra Kariho Jalonena. Na jeho místo dosadil Radima Rulíka, což se ukázalo jako nejlepší volba. Tým byl velmi dobře sladěný, trenérský tým ukázal už na dvacítkách, že to umí poskládat. Síla byla v kolektivu,“ sdělil Hadamzcik. Zároveň potvrdil, že kouč Radim Rulík bude u českého týmu působit i nadále. „Má platnou smlouvu a myslím, že chce pokračovat,“ dodal.

Zlatý kapitán Červenka přišel o desítky milionů. Dlužníkem je jiný český šampion

Čeští hokejisté se stali v Praze národními hrdiny, když během deseti zápasů prohráli pouze dvakrát v prodloužení a po senzační jízdě dokráčeli pro zlato. Ve finále porazili 2:0 Švýcarsko, jak jsme také psali na SportechŽivě. Mistrovství světa 2024 navíc vytvořilo nový rekord návštěvnosti. Na zápasy v Praze a Ostravě přišlo přes 797 tisíc diváků.

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články