Gudas o účasti na domácím MS: Klub je číslo jedna. V jakém případě by dorazil?

Lákadlo v podobě domácího světového šampionátu se blíží, přesto je otazníkem kolik hvězd hrajících v NHL na něj dorazí. Jak na turnaj nahlíží obránce Radko Gudas?

i Zdroj fotografie: NHL
                   

254 dní. Tolik času zbývá do úvodního utkání mistrovství světa, které hostí Praha a Ostrava. V dresu národního týmu by se rádo objevilo hned několik výrazných jmen, nad jejich uvolněním po konci sezóny v kanadskoamerické NHL však visí otazníky. Jedním ze zájemců o účast na šampionátu je také třiatřicetiletý obránce Radko Gudas, který by v případě brzkého závěru ročníku za Anaheim rád zažil atmosféru domácího mistrovství.

Já bych tady taky rád byl,“ uvedl pro Radiožurnál Sport s tím, že prioritou jsou zájmy jeho současného zaměstnavatele. „Klubové zájmy jsou pro mě číslo jedna, dostat se do play-off je náš cíl, nicméně tým, se kterým jsem teď podepsal, byl úplně poslední v loňské sezoně. Takže ambice na Stanley Cup nejsou během prvních dvou, třech let,“ dodal s odkazem na letní přesun, kdy vyměnil Floridu za Anaheim.

iZdroj fotografie: NHL

Chceme se ale zlepšit a když by možnost obrázku play-off byla, tak určitě to je něco, za čím bychom šli,“ doplňuje s tím, že domácí turnaj je přesto obrovským lákadlem. Pro odchovance kladenského hokeje by mohlo jít o celkem čtvrtý šampionát, naposledy oblékl reprezentační dres v květnu 2019. „Na druhou stranu mistrovství světa v Čechách je obrovské lákadlo a je to něco, co se nestane více než párkrát za život,“ míní.

Gudas: Když budu mít možnost rád pojedu

Už jednou jsem ho minul kvůli operaci kolene a všichni, co na něm byli si ho užívali maximálně. Mezi hráčI v Kanadě a v Americe je Praha vyhlášená, fanoušky, možnostmi okolo. Myslím, že bude super účast a když budu tu možnost mít, určitě rád pojedu a pomůžu týmu,“ zdůrazňuje bývalý hráč Tampy Bay Lightning nebo Philadelphie Flyers. Zkušený bijec zároveň přiznal, že nové logo českých hokejistů, které se objeví na nových dresech, se mu příliš nelíbí.

Já jsem teda za erb, to se mi líbilo,“ uvedl s tím, že nekvituje ani kratší název Czechia na dresech. „To mě taky dostalo, to je taky další věc,“ podtrhnul na vlnách Radiožurnálu Sport. Gudas dosud v NHL odehrál 739 utkání, v nichž zaznamenal 34 branek a 140 asistencí.

Měl by být Radko Gudas součástí národního týmu na domácím mistrovství světa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články