Gólman Mrázek má otřes mozku. Bude delší dobu mimo hru

Foto: canescountry.com

Český gólman Petr Mrázek bude chybět své Carolině z důvodu zranění, ke kterému došlo v posledním utkání klubu proti Torontu. A nejde o zranění nijak mírné. Právě naopak. Lékaři potvrdili, že Český gólman má otřes mozku a to znamená jediné. Delší čas si prostě nezahraje. A to je pro tým poměrně velký problém, jelikož týmy jsou aktuálně ve fázi, kdy se svádějí boje o postup do play-off a jakákoliv opora týmu, kterou Mrázek bezpochyby byl, bude samozřejmě chybět.

Střet s hráčem Toronta

Otřes mozku způsobil střet našeho gólmana střet s hráčem Toronta, s Kylem Cliffordem. Nedošlo k němu v brankovišti, ale přímo na hrací ploše, kam byl odražen puk a za kterým pospíchal jak hráč Toronta, který ho chtěl získat a dokončit akci, tak k puku pospíchal i Mrázek, který ho chtěl vypíchnout pryč ze třetiny. Došlo však na střet obou hráčů, ze kterého vyšel gólman Caroliny s vážným zraněním. Že se něco děje bylo jasné hned po několika vteřinách po zákroku, kdy pouze bezvládně ležel na zemi.

Rána mířená na hlavu

Opakované záběry daného zákroku ukázaly, že během daného střetu přišla rána, která šla jasně na hlavu našeho brankáře. Vzhledem k rychlosti, v jaké byl jak hokejista Toronta, tak brankář Caroliny bylo jasné, že střet s Kylem Cliffordem musel být skutečně tvrdý. To následně potvrdili také lékaři, kteří diagnostikovali otřes mozku.

Budou to týdny

Mrázek je tedy nyní v péči lékařů a zůstává otázkou, na jak dlouho. Podle prvotního vyjádření klubu by to měly být maximálně týdny. Roli v tomto směru budou mít vyjádření lékařů, jelikož samotný Mrázek netrpí žádnými velkými problémy a ani si nestěžuje na bolest hlavy. Lékaři však mluví o otřesu mozku a bude třeba dát Petra nejprve dohromady a až potom se bude moci opět vrátit na led a pomáhat svému klubu. Vzhledem k tomu, v jaké fázi je NHL se bude chtít jistě vrátit co možná nejdříve.

Foto: canescountry.com