Finský puberťák se stal hrdinou Dallasu

i Foto: defendingbigd.com
                   

Vyřazovací fáze NHL odstartovala a o první překvapení se postaral tým Dallas Stars, který na ledě favorizovaného Nashvillu Predators dokázal otočit nepříznivý vývoj zápasu a nakonec senzačně zvítězil 3:2. Pokud jste ale čekali, že hlavním strůjcem úspěšného tažení se stal kapitán Jamie Benn nebo hvězdný Tyler Seguin, mýlili jste se! Dvěma brankami v zápase dominoval hráč, který za sebou ještě poměrně nedávno „tahal kačera“. Devatenáctiletý talent z Finska, pro kterého byl tento zápas play-off prvním v kariéře, tak zažil debut, o kterém se jeho vrstevníkům v podobné situaci ani nesní.

Vítězství Dallasu nikdo neočekával

Ačkoli to vedení Nashvillu samo sebou nikdy nepřiznalo veřejně, tak postup přes všemi podceňovaný Dallas je brán jako naprostá samozřejmost. Predátoři jsou jako vždy považováni za horké adepty na zisk Stanley Cupu nebo alespoň celkové prvenství mezi týmy Západní konference. Proto většinu hokejových fanoušků překvapilo, co se odehrálo během prvního zápasu na domácím ledě.

Dallas nastoupil do play-off celkem se sedmi hráči, kteří ještě nikdy neokusili kouzlo vyřazovacích soubojů. Zdá se, že právě tato skutečnost celek z Texasu nakopla k heroickému výkonu, jehož třešničkou na dortu se stal konečný pohled na výsledkovou tabuli. Rozdílovým hráčem Hvězd bezesporu byl Miro Heiskanen původem z Finska, jehož dva přesné zásahy nakonec určily vítěze. Tyler Seguin, Alexandr Radulov nebo Jamie Benn, od kterých se očekávala střelecká potence, vyšly ze zápasu bodově naprázdno. Pouze Benn s kapitánským „céčkem“ na hrudi si připsal jednu asistenci při rozhodující brance, kterou jako jedinou nevsítil finský talent.

Právě kapitán Dallasu byl jedním z těch, kteří se po zápase rozplývali nad výkonem nadaného mladíka, když prohlásil:

„Ten kluk chodí hrát každý večer. Připravuje se jako opravdový profesionál a tak i přistupuje k zápasům. Odehrál parádní zápas.“

Heiskanenovi patří jedno důležité prvenství

Nejen, že Heiskanen při svém úplně prvním utkání v play-off dokázal skórovat (dokonce hned dvakrát), zároveň se také stal nejmladším obráncem v historii Dallasu, kterému se takový úspěch podařil. V rámci celé soutěže se pak zařadil na úctyhodnou osmou příčku.

Teenagerovi se střelecky dařilo i v základní části, kdy zvládl v 82 zápasech rozvlnit síť hned dvanáctkrát. Jeho aktuálními počinu se ovšem nic v jeho v dosavadní sportovní kariéře nemůže rovnat. Jak říká název jednoho z veleúspěšných filmů poslední doby, „Zrodila se hvězda“.

Foto: defendingbigd.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
78 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články