Finský hokejista překonal rekord! (v nelichotivé disciplíně)

i Foto: sports.yahoo.com
                   

V dnešní době svět sportu dospěl do fáze, kdy se rekordy v jednotlivých disciplínách již překonávají jen velice složitě a nebo o nepatrné zlomky jednotek. Lidský potenciál je přeci jen omezený a nedokáže nás neustále něčím překvapovat. Občas se ale přeci jen objeví zpráva o tom, že nějaká nová meta byla konečně pokořena. Příkladem za všechny je i nedávný „výkon“ finského hokejisty Rasmuse Ristolainena, který v rodné zemi výrazně překročil rychlostní limit na veřejné komunikaci se svým mercedesem, za což jej stihl trest, který v dějinách silničního provozu Finska dosud nemá obdoby! Čeká jej totiž tučná pokuta ve výši téměř tří milionů korun!

Rychlá jízda se skutečně nevyplácí

Čtyřiadvacetiletý Rasmus Ristolainen si zadělal na pořádný malér, který jej vyjde hodně draho. Přesně 3. května tohoto roku byl totiž dopravní kamerou zachycen při překračování rychlosti, když se ulicemi Turku s rychlostním omezením v podobě 40 km/h proháněl svým luxusním mercedesem rovnými 81 km/h. Tento markantní rozdíl zapříčinil, že si bude muset sáhnout hodně hluboko do kapsy. Finsko je totiž specifické v tom, že pokuty se tam počítají na základě příjmů, kterými daná osoba disponuje. Tento systém je skutečně velice motivační a nejspíš i proto tam k tolika zásadním přečinům nedochází, to jen tak mimochodem. I u nás by jistě našel své zastánce.

Rasmus Ristolainen je aktuálně hokejistou ve službách zámořského Buffala Sabres, s nímž má podepsaný kontrakt, který mu zaručuje 5,4 milionů dolarů ročně. V přepočtu na českou měnu se jedná o částku kolem 122 milionů korun. Vzhledem k takto vysoké mzdě se proto nelze divit, že pokuta dosahuje ohromných výšin. Tři miliony korun jsou podle informací zahraničních médií dosud nejvyšší udělenou pokutou v rámci Finska, díky čemuž se hokejistovi podařilo překonat poměrně nelichotivý rekord! Za ním se v žebříčku umístil například Alexander Barkov či další slavný tamní hokejista Teemu Selänne, nutno však podotknout, že rozdíly mezi nimi jsou po finanční stránce skutečně značné.

Jak dále tato událost ovlivní hokejistův život?

Ristolainenovi hrozí mimo jiné i odebrání řidičského oprávnění na dobu tří měsíců. Tento krok by měl z jedné strany sloužit jako výstraha pro ostatní, aby se podobných přečinů již nedopouštěli. Zároveň se na něm podepsal také fakt, že hokejista svým jednáním ohrožoval velké množství dalších účastníků silničního provozu, jelikož byl toho dne a v té hodině velice hustý provoz. Vedení jeho současného klubu se k celé kauze nevyjádřilo, tudíž se dá předpokládat, že tímto směrem žádný kárný postih očekávat nelze.

Pro obránce je to vskutku dobrá zpráva, jelikož pokuta a hrozba čtvrt roku bez řidičáku je už tak dost zásadní a navíc by byla škoda, aby se jeho slibně rozjetá kariéra nyní zastavila. Poslední tři roky totiž patří k nejproduktivnějším bekům v zámoří a jeho výkony na ledových kluzištích se stále zlepšují. Kdyby se stejným způsobem vyvíjel i v osobním životě, nemusel se do takové situace vůbec dostat…

Foto: sports.yahoo.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články