Finská Tappara disponuje početnou družinou českých hokejistů

i Zdroj fotografie: habseyesontheprize.com
                   

Zapomeňte na Kontinentální hokejovou ligu, kde létají ohromné peníze. Poměrně velké procento českých hráčů se v posledních letech rozhodlo hledat štěstí na severu Evropy, konkrétně Švédsku nebo Finsku. Důvody vedoucí k jejich rozhodnutí jsou naprosto zřejmé. Kvalita tamních hokejových soutěží se za prvé konstantně zvyšuje. V severských zemích navíc často loví zámořští hokejoví skauti a ruku na srdce, který sportovec s hokejkou v ruce by si alespoň jednou v životě nechtěl zahrát NHL? K tomuto snu se nově touží přiblížit také trojice českých hráčů, která v těchto dnech podepsala smlouvy s finským klubem Tappara Tampere. O koho konkrétně jde, se dozvíte v následujících řádcích.

Dominik Hrachovina

Pětadvacetiletý rodák z Brna podepsal smlouvu se zmíněným finským hokejovým klubem teprve před pár dny. Brankář Dominik Hrachovina však není v kádru Tappary žádným nováčkem. Tamní fanoušci si jej jistě pamatují z ročníků 2015/2016 a 2016/2017, kdy výrazně pomohl k zisku dvou mistrovských titulů, byť povětšinou plnil roli klubové dvojky. O rok později vyzkoušel štěstí v Kontinentální hokejové lize, kde nastupoval za Barys Astana. Přestože výkonnostně nezklamal, prodloužení kontraktu si u vedení nevybojoval.

Aby výpis předních evropských hokejových soutěží ve svých osobních statistikách zkompletoval, vydal se poté Hrachovina na zkušenou do švýcarského HC Ambrì-Piotta. Tam se mu ale vůbec nevedlo, proto zbytek sezóny dohrál v Liberci. Nyní se vydává do známého prostředí a doufá, že se mu povede minimálně stejně dobře jako předtím.

iZdroj fotografie: suomikiekko.com
Zdroj fotografie: suomikiekko.com

Jiří Smejkal

O šanci ve finské SM-liize zabojuje také třiadvacetiletý Jiří Smejkal, jenž si v letech 2014 až 2016 snažil neúspěšně získat pozornost klubů z NHL. Proto se později rozhodl vrátit na evropský kontinent, kde si vyzkoušel například Kontinentální hokejovou ligu za chorvatský Záhřeb a přestože je odchovancem Českých Budějovic, poslední část své dosavadní kariéry strávil na Spartě. Díky kvalitním výkonům si vysloužil pozvánku do seniorské reprezentace doposud vedené zkušeným Milošem Říhou.

Michal Moravčík

Trio českých posil finského klubu Tappara Tampere završuje pětadvacetiletý Michal Moravčík. Odchovanec plzeňského hokeje se v sezóně 2018/2019 toužil prosadit do NHL, bohužel mu ovšem nebylo přáno a proto se záhy vrátil zpátky do mateřského klubu. Přibližně v polovině zatím posledního ročníku Extraligy bylo jasné, že jej Plzeň dlouho neudrží. Proto tamní vedení upeklo zajímavou výměnu do Litvínova, kdy na druhou stranu putoval Adam Jánošík. Nyní se prognózy naplnili a Moravčík se skutečně chystá na své teprve druhé zahraniční angažmá a ačkoli už jednou neuspěl, sen o National Hockey Ligue v sobě živí i nadále.

Diskuze Vstoupit do diskuze
136 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak se zachovat, když potkáte vojenskou kolonu na silnici? Určitě nedělejte tyto chyby, které dělá téměř každý
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Německo postavilo vlastní tank A7V v reakci na britské a francouzské stroje. Měl velké potíže s pohybem v nerovném terénu
Události247.cz
Události247.cz
Finsko se nemůže dočkat přijetí do NATO. Zemi to ale nakonec může přinést větší riziko
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Spojené státy chtěly odstřelit měsíc jadernými zbraněmi, odhalily nově zveřejněné dokumenty. Důvod je bizarní