Finále Extraligy plné bývalých hráčů z NHL

                   

O finalistech letošního ročníku nejvyšší české hokejové ligy je definitivně rozhodnuto. Po třech letech se do závěrečného klání nedokázala probojovat Kometa Brno, které stopku vystavil rozjetý Liberec. O druhém finalistovi ze dvojice Plzeň – Třinec muselo rozhodnout až sedmé utkání, v němž se misky vah převážily na stranu Ocelářů. Divákům tak ve finále bude nabídnuto početná plejáda hokejistů, kteří v minulosti brázdili ledová kluziště zámořské NHL. Kteří to jsou?

Roman Will

Základním stavebním kamenem libereckého kádru se pro semifinále bezpochyby stal brankář Roman Will, který mnohdy přiváděl zkušené hráče Komety doslova k šílenství. V minulosti nastupoval v klubových barvách Mladé Boleslavy, odkud si jej pro sezónu 2015/2016 vytáhlo Colorado Avalanche. Bohužel se ale nakonec dokázal mezi nejlepšími hráči světa prosadit, připsal si pouze jeden jediný start. Od ročníku, který následoval potom, už slouží výhradně Bílým Tygrům.

Marek Schwarz

Liberec má v zásobě hned dvojici brankářů, kteří v minulosti působili v zámoří. Druhým z nich je Marek Schwarz, jehož šest startů v NHL proběhlo mezi lety 2006 až 2009 za St. Louis. K větší porci zápasů se ale nedostal, takže podle očekávání nakonec zamířil domů. Objevil se v Mladé Boleslavi, Spartě a nakonec také v Liberci, před nímž si ještě střihl angažmá ve Znojmě. Přednost před ním zatím dostává mladší kolega, Schwarz zasáhl jen do šesti zápasů základní části.

Ladislav Šmíd

Konečně se dostáváme k hokejistovi, který toho v NHL odehrál podstatně více. Ladislav Šmíd několik let působil v Edmontonu, odkud se později stěhoval do Calgary. Tam se naposledy mihl v sezóně 2015/2016, po níž vinou zranění ročník vynechal a následně se vrátil domů do Liberce, kde působí dodnes.

Petr Vrána

Vrána by mohl z hlediska trpělivosti mnohé z nás vyučovat. Ačkoli do zámoří odešel už v roce 2002, první vystoupení v NHL přišlo až o 6 let později. V barvách New Jersey odehrál 16 zápasů a vstřelil jeden gól. Víc toho ale nakonec nestihl, takže se před Vítkovice, Rusko a Švédsko a naposledy Spartu vydal hledat štěstí mezi Oceláře z Třince.

Lukáš Krajíček

Lukáš Krajíček se v tomto seznamu tak trošku neprávem, protože za Třinec už do ostrého zápasu nezasáhl od ledna letošního roku, kdy se ošklivě zranil. Jeho stopa v NHL ale rozhodně stojí za zmínku. Zkušený zadák nastupoval za Floridu, Vancouver, Tampu Bay a také Philadelphii, s níž si dokonce vyzkoušel, jaké je to hrát finále Stanley Cupu. V základní části dohromady nastoupil k 328 zápasům, v play-off přidal dalších 34. V Třinci zakotvil po angažmá v Omsku a trenér i spoluhráči jistě doufají, že do finálových bojů už bude schopen zasáhnout.

Foto: alchetron.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
142 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články