Kapitán Havířova sekl soupeře ze Vsetína do hlavy. Na hokej může na dlouho zapomenout

AKTUALIZOVÁNO: Nestíhal ujíždějícího soupeře, tak chytil hokejku oběma rukama na konci a s mocným nápřahem sekl. Do hlavy. Už zná trest.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Hokejovou ligu juniorů většina sportovních příznivců nesleduje. V nedělním utkání Vsetína s Havířovem se ale odehrála šokující situace, která druhou nejvyšší soutěž výrazně přesahuje. Kapitán Havířova použil hokejku jako sekeru a soupeře s velkým nápřahem sekl do hlavy. Jak dlouhou dostane od disciplinárky stopku?

Nepochopitelný zkrat

K nechutnému faulu došlo pět minut před koncem utkání, když Vsetín vedl nad Havířovem 2:0. Hosté odvolali gólmana, domácí útočník Lukáš Stodůlka ale zachytil puk rozjel se na prázdnou branku. Kapitán hostů Jan Valouch se ho snažil dostihnout. Když mu došlo, že nemá šanci, s hokejkou v obou rukách sekl Stodůlku do hlavy. Vzápětí mu přidal ještě druhou sekeru přes nohy a poté došlo k hromadné bitce.

Za tento zákrok Valouch nepochybně vyfasuje od disciplinární komise pořádný flastr. Měla by se do všeho vložit i policie? Rozhodčí udělil Valouchovi trest na pět minut a do konce utkání a Vsetínu přiznal technický gól. „Mrzí nás závěr zápasu, protože takové zákroky nepatří snad ani do karate a podobných sportů. Doufám, že náš hráč bude v pořádku,“ uvedl po utkání pro klubový web Vsetína asistent domácího trenéra Radim Kucharczyk. Jeho přání se splnilo. Faulovaný Stodůlka podle všeho může trénovat i hrát bez omezení.

Omluva po telefonu

Havířovský klub na svých internetových stránkách faul odsoudil. „Mezi oběma hráči došlo po zákroku k telefonickému kontaktu, ze strany hráče AZ Havířov k opakované omluvě a vyjádření lítosti nad touto událostí. Nesportovní chování hráče bylo neprodleně projednáno na úrovni klubu a byl dočasně suspendován mimo tým. O jeho dalším působení bude sportovní vedení AZ Havířov rozhodovat s přihlédnutím na vyhodnocení zákroku Disciplinární komisí ČSLH,“ stojí v prohlášení klubu. Disciplinární komise už zákrok posoudila. Výsledek? Obránce Jan Valouch si nezahraje 20 zápasů.

Jak vysoký trest by měl faulující obránce dostat?

Diskuze Vstoupit do diskuze
113 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články