Fanoušci jásají, Jaromír Jágr nevyloučil návrat do Extraligy

Zdroj fotografie: nhl.com

Nestárnoucí Jaromír Jágr před rokem dovedl svoje milované Kladno zpátky do Extraligy. Tam se ale Středočeský klub příliš dlouho neohřál. Od počátku sezóny se pohyboval u samotného dna tabulky a přestože poslední zápasy základní části přinesly opravdové drama, sestup Rytířů o třídu níž to bohužel neodvrátilo. Česká hokejová legenda byla po závěrečném klání evidentně rozladěná a nechtěla hovořit o své budoucnosti. S odstupem několika týdnů ovšem připustila, že by ji fanoušci mohli vídat mezi tuzemskou elitou i nadále. Kam by mohl Jágr zamířit? To se dozvíte v následujících řádcích.

HC Oceláři Třinec

Pokud se Jágr skutečně rozhodne setrvat v Extralize a bude se poohlížet po novém zaměstnavateli, s největší pravděpodobností se na smlouvě dohodne s Třincem, za který měl střídavě nastupovat už během sezóny 2017/2018. Z plánů ale nakonec sešlo, protože povinnosti k mateřskému klubu to legendární osmašedesátce jednoduše nedovolily. Vedení úřadujícího mistra Extraligy to tenkrát skoro oplakalo, nicméně se naděje na hvězdnou posilu evidentně nevzdalo. Jágr má tedy dveře stále otevřené a pokud se rozhodne jimi projít, čeká jej v příští sezóně boj o titul, což je od věčného působení v sestupových vodách příjemnou změnou.

HC Kometa Brno

Když se nad tím zamyslíme, osmačtyřicetiletý Jaromír Jágr by klidně mohl posílit i brněnskou Kometu. K ní sice nemá v podstatě žádné vazby, náramně si ovšem rozumí s bývalých parťákem Tomášem Plekancem. Právě jejich formace totiž Kladnu před rokem zajistila postup mezi českou hokejovou elitu a když se rozpadla, týmu evidentně něco scházelo. I v tomto případě by navíc Jágr mohl zabojovat o titul mistra soutěže, který mu zatím ve sbírce trofejí chybí.

HC Škoda Plzeň

Zdroj fotografie: dkpittsburghsports.com

Další čirá spekulace, ale proč se nemohla proměnit ve skutečnost. Když Jaromír Jágr před lety působil v zámořském klubu Pittsburgh Penguins, údernou útočnou formaci tvořil se svým dvorním nahrávaček Martinem Strakou. Ten už se sice hokeji aktivně nevěnuje, za to ovšem přijal za své povinnosti generálního manažera ve své milované Plzni. Obnovená spolupráce dvou olympijských vítězů z Nagana by fanoušky jistě nahnala na stadion, nebo alespoň k televizním obrazovkám.

Mountfield HK

A když už jsme vzpomínali na Nagano a tehdejší hvězdnou sestavu českého národního týmu, nesmíme zapomenout ani na kapitána Vladimíra Růžičku. Ten v současné době vede Mountfield HK coby hlavní trenér, a kdyby se Jágr rozhodl setrvat v Extralize, určitě by se jej snažil přivést pod svá křídla. Nechejme se ale překvapit, kde rodák z Kladna nakonec zakotví.