Exvítkovický Roman Szturc přestupuje, zahraje si v týmu s Adamským

(zdroj: hc-vitkovice.cz)

Pro třicetiletého Roman Szturce byla loňská sezóna náročná. Po ukončení angažmá ve Vítkovicích, kde působil více než dvanáct sezón, vystřídal hned čtyři kluby. Teď přichází další přesun, řížný útočník podepsal smlouvu s prvoligovým AZ Havířov. „Do Havířova přicházím s přáním víc se usadit. Chci sezonu odehrát v jednom klubu a dobře,“ přiznal.

Szturc loni nastupoval v dresech třineckých Ocelářů, Beranů Zlín, Frýdku-Místku nebo Poruby. I proto kývnul na nabídku AZetu, který se zkušeným útočníkem počítá na celou sezónu. „Představili mi nabídku a možnosti klubu, já ji zvážil a rozhodl se ji přijmout. Velkou výhodou je pro mě i to, že se nemusím nikam stěhovat nebo daleko dojíždět,“ řekl pro klubový web. „Vyhodnotil jsem si to tak, že je to pro mě momentálně to nejlepší,“ dodal.

(zdroj: hc-havirov.cz)

Příchodu bývalého mládežnického reprezentanta kvituje i jednatel Havířova Aleš Bambula. „Jsme rádi, že jsme se s Romanem domluvili. Je to zkušený hráč do přesilovek i oslabení s více než 500 starty v extralize,“ uvedl. „Věřím, že nám pomůže vybojovat play-off a uspět i v něm,“ prohlásil.

Pro rodáka z Karviné, který v české nejvyšší soutěži vstřelil téměř stovku branek, však nemusí být Havířov konečnou, případné laso z extraligy by bral. „Může přijít nabídka, třeba z extraligy, ale na to se nechci upínat a nějak na to myslet. Musela by dávat smysl jak mě, tak AZetu. Můj plán je být v Havířově a být vidět,“ přiznal.

(zdroj: hcporuba.cz)

Havířovský klub již dříve přivedl z Třince dvojnásobného extraligového mistra Martina Adamského. Zda s ním bude Szturc nastupovat v jedné formaci zatím není jasné. „S vedením jsme se o tom sice už trochu bavili, nějaký nástřel v tomto už proběhl, ale to bude hlavně rozhodnutí trenéra, přípravných zápasů atd. Hokej už nějakou dobu hraji, tak vím, že ne vždy vše dopadne, podle toho jak si kdo přej,“ řekl. „Ale v prvních dvou útocích bych pozici chtěl mít. Vše se ale doladí na ledě,“ dodal.

Odchovanec Vítkovic odehrál za v české nejvyšší soutěži 490 utkání, ve kterých zaznamenal 173 kanadských bodů. Dvakrát získal se severomoravským klubem stříbrnou medaili a v minulosti se podílel i na bronzovém úspěchu českých juniorů do 17 let.