Extraliga se měnit nebude. Vše nakonec zůstane při starém

Foto: khl.ro

Bylo to téma, které budilo velké emoce a které v rámci naší nejvyšší hokejové soutěže celkem výrazně rezonovalo. Nyní je tu konečně finální vyjádření, které ukazuje na jediné. Extraliga se měnit nebude a vše zůstane při starém. Přitom to jednu chvíli vypadalo na to, že se dočkáme poměrně radikálních změn.

Stále pod vedením svazu

Současná nejvyšší tuzemská hokejová soutěž je pod vedením hokejového svazu, a to už od roku 2012. V loňském roce se však celkem živě a aktivně hovořilo o tom, že by její vedení převzala APK LH neboli Asociace profesionálních klubů ledního hokeje. Vyjádření mělo padnout už do konce loňského roku, ale nakonec se termín posunul a finální slovo o tom, jak bude vypadat příští ročník, konečně padlo. Pro někoho bylo překvapující, jelikož sezona 2020/2021 bude stále pod vedením hokejového svazu, jako tomu bylo doposud.

Stejný herní systém

To, že k žádným změnám v řízení hokejové extraligy nedojde je mimo jiné i potvrzením toho, že se nebude ani měnit samotný herní systém. Ten je nastaven poměrně jednoduše tak, že nejhorší tým z extraligy padá do nižší soutěže, tedy do první ligy. Naopak vítěz první ligy, tedy vítěz play off postupuje výše, do české extraligy, mezi nejlepší kluby.

Hrozilo dokonce předčasné ukončení

Že dané téma související s nejvyšší hokejovou soutěží celkem rezonovalo mezi hráči i fanoušky dokazuje fakt, že jednu chvíli dokonce visela ve vzduchu u možnost ukončení extraligy přímo v průběhu sezony. Do všeho se následně začali vkládat i samotní hráči se svými názory, dále proběhlo také referendum a poté se čekalo na finální vyjádření ze strany APK LH. To nyní padlo, vše zůstává při starém a další otázkou tedy je, jak tomu bude i v následujících letech. Valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje může zájem převzít extraligu klidně projevit i během příštího roku.

Foto: khl.ro