Dusno v hokejové Spartě. Po vyřazení z play off budou padat hlavy, mluví se o příchodu nejúspěšnějšího trenéra posledních let

Semifinálové vyřazení od Třince způsobilo ve Spartě zemětřesení. Mluví se o odchodech hokejistů i trenérů. A ve hře je také příchod nejúspěšnějšího kouče posledních let.

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Scházelo tak strašně málo a sezona hokejové Sparty by byla považována za úspěšnou. Jenže tým kouče Pavla Grosse nevyužil vedení v sérii 3:0. V šestém zápase Třinec vyrovnal vteřinu před koncem, jak jsme také na SportechŽivě informovali. V rozhodujícím sedmém duelu zmrazil sparťanské fanoušky necelou minutu před závěrečnou sirénou. A nakonec poslal soupeře ve čtvrtém prodloužení na dovolenou. Místo finále se tak ve Spartě řeší budoucnost. A ta je pro některé hodně nepříjemná.

Řepík: Přišel zkrat

V rozhodujících chvílích selhala muška i Michalu Řepíkovi. Kapitán Sparty byl jedním z hlavních důvodů nevídaného krachu, když kvůli disciplinárnímu prohřešku chyběl týmu v pátém a šestém zápase. „Já sám se nebudu schovávat. V nevhodný moment přišel zkrat, byl jsem suspendovaný a týmu jsem nepomohl, i když kluci hráli dobře i beze mě,“ řekl pro klubový web.

Řepík, Sobota, Horák, Chlapík, Kovář. Velké opory, bez kterých by si fanoušci nedokázali Spartu představit. Všichni mají podepsané smlouvy, ale po semifinálové blamáži prý nikdo není nedotknutelný. Sportovní manažer Jaroslav Hlinka bude mít v příštích týdnech těžké spaní.

Finský střelec do Sparty?

Smlouva vypršela Buchtelemu, na odchodu jsou dle informací deníku Sport Harper, Beaudin a Kestner, do jiných týmů míří mladí borci Konečný a Krutil. Kdo je nahradí? Sparta láká české reprezentanty Mozíka a Šimka či člena finského národního týmu Tyrväinena.

Prokletí trvá. Hokejová Sparta padla s Třincem v dramatickém sedmém zápase play off. Fanoušci už si našli viníka

Nemluví se však jen o hráčských změnách. V klubu ukončil působení asistent trenéra Miloslav Hořava, jehož by mohl nahradit Antonín Stavjaňa. Otázkou je, zda u týmu zůstane hlavní kouč Pavel Gross? Ve Spartě se čím dál více skloňuje jméno Václava Varadi, který už měl do klubu v roce 2022 namířeno.

Tehdy však veleúspěšný kouč, který dovedl Třinec ke třem titulům v řadě, Spartu na poslední chvíli odmítl. Necítil, že byl měl dostatečné pravomoce. „Trenér musí spolurozhodovat se sportovním úsekem a majitelem o skladbě A-týmu, příchodech hráčů i jejich smlouvách. Je to týmová práce, ve které má mít trenér silné slovo. Jen tak může nést skutečně zodpovědnost za výsledky,“ vysvětlil tehdy Varaďa, který v této sezoně nastartoval Pardubice, než ho vedení za podivných okolností v lednu odvolalo. Pokud si tentokrát se Spartou plácne, budou se v kádru bronzového týmu letošního ročníku teprve dít věci.

Líbil by se vám Varaďa na lavičce Sparty? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
84 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články