Dominik Kubalík je nepochybně nejlepším nováčkem zámořské sezóny

Foto: chicago.suntimes.com

Kdo by si ještě před začátkem této sezóny pomyslel, že plzeňský odchovanec Dominik Kubalík rozjede svou zámořskou kariéru ve velkém stylu a navíc jako nejlepší nováček celé soutěže. Když ovšem přihlédnete k jeho výkonům a střelecké produktivitě, nemůžete udělat nic jiného než smeknout klobouk. Český kanonýr jako šestý nováček v historii soutěže nastřílel 20 branek během méně než padesáti zápasů a navíc svůj bodový přínos na této metě rozhodně nezastavil. Aktuálně má na kontě 25 přesných zásahů a mezi debutanty nemá konkurenci. Zůstává však i nadále skromný a mnohem raději by slavil úspěchy celého týmu, jemuž se vůbec nedaří.

Chicago Blackhawks je posledním týmem Centrální divize

Přestože Dominik Kubalík v elitní formaci Blackhawks naprosto exceluje, na konečných výsledcích celého týmu to bohužel nic nemění. Chicago momentálně zaujímá sedmou a zároveň poslední příčku Centrální divize, navíc prohrálo sedm z posledních osmi soutěžních zápasů. To opravdu není dobrá vizitka mančaftu, který by se ve vyřazovací fázi rád popral o zisk prestižního Stanley Cupu.

Poslední zápas s New Yorkem Rangers jasně ukázal, v jaké kondici americký klub nachází. Čtyřiadvacetiletý český útočník v něm sice dvakrát skóroval a zejména druhá branka byla doslova a do písmene excelentní, ostatním hráčům se však vůbec nedařilo a během jedné jediné třetiny byl konec všem nadějím na odchod se třemi body. Kubalík v následném rozhovoru sdělil, že branky jsou sice hezké, ale mnohem raději by slavil protržení nepříznivé série společně se svými spoluhráči:

„Je sice skvělé střílet góly, ale rozhodně to není jenom o mě. Zásluhu nese celá fungující útočná formace, v útočném pásmu nám to jde a šlape jako hodinky. Člověk si ale to tolik neužije, když se nevyhrává. Hráči New York Rangers nastoupili do třetí třetiny jako uragán a dali nám rychlé góly. To opravdu nebyl start, který jsme si představovali. Pořád jsme ale ve hře, nic ještě není ztraceno. Měli bychom být připravení na všechny další zápasy, každý bod něco znamená.“

Kapitán Blackhawks také věří v lepší zítřky

Kanadský hokejový útočník Jonathan Toews, jenž v barvách Chicaga Blackhawks vykonává roli kapitána, věří, že se vše obrátí k lepšímu. Z jeho vyjádření pro novináře to jasně vyplývá:

„V průběhu sezony se prostě někdy stane, že odehrajete špatné zápasy. I tak je ale potřeba najít cestu za vítězstvím. Podle mě to máme v hlavě a stačí jeden jediný úspěch, aby se vše v dobré obrátilo. Zatím nám to ale nejde, to si musíme přiznat.“

Pokud ovšem Indiáni chtějí skutečně zasáhnout do vyřazovacích bojů, musejí začít co nejdříve jednat. S takovými výkony to totiž jednoznačně nepůjde a Dominik Kubalík, byť ve skvělé formě, na všechno sám nestačí.

Foto: chicago.suntimes.com