Dominik Kubalík bude znovu „Indián“, ale tentokrát v zámoří

                   

Plzeňská hokejová škola, zdá se, v posledních letech přejímá důležitou roli líhně největších talentů v tuzemských vodách namísto dřívějšího lídra tabulek z Kladna. Kluboví odchovanci Západočechů se poměrně výrazně uplatňují v zahraničních soutěžích, a to zejména v NHL, která je cílem snad každého malého snílka s bruslemi na nohách a hokejkou v ruce. Po Pavlu Francouzovi, Jakubu Jeřábkovi a Marku Mazancovi se do nejprestižnější soutěže světa probojoval také Dominik Kubalík, jenž má za sebou velice úspěšnou sezónu, kterou navíc korunoval účastí na uplynulém světovém šampionátu. Smlouvu s ním aktuálně podepsalo vedení Chicaga Blackhawks. Jak zprávu o přestupu komentoval sám Kubalík a s jakou minulostí do National Hockey League vlastně přichází?

Vše bylo upečené již začátkem roku, oficiální potvrzení ale přišlo až nyní

O tom, že třiadvacetiletý útočník švýcarského Ambri-Piotta, by mohl opustit evropská ledová kluziště a okusit úplně poprvé zámořskou nejvyšší soutěž se hlasitě hovořilo již koncem minulého roku. V lednu na něj Chicago Blackhawks získalo práva díky výměně s Los Angeles, jenž Kubalíka draftovalo v roce 2013 jako 191. hráče, nicméně po něm nikdy nesáhlo. Koncem letošního března už bylo víceméně jasné, že vedení „Indiánů“ českého talentovaného mladíka podepíše. Ostatně to potvrdil i generální manažer klubu Stan Bowman.

Kubalík ale na slovenský šampionát přeci jen odjížděl s určitou dávkou nejistoty, protože oficiální smlouva na stole zatím neležela. Nakonec si ale může v klidu oddychnout a začít se pomalu připravovat na svůj historicky první ročník v NHL, protože nyní vše konečně dostalo reálné obrysy a roční kontrakt na 925 tisíc dolarů je na světě! Rodák z Plzně komentoval své nové působiště následovně:

„Jsem rád, že jsem podepsal takové organizaci, je to jedna z těch nejlepších. Udělám všechno, abych se prosadil.“

Uspěje Kubalík? Dosavadní statistiky mu hrají do karet

Dominik Kubalík působil v Plzni od mládežnických kategorií, z nichž se postupem času vypracoval do A-mužstva tamních „Indiánů“ (asociaci mezi logem Chicaga a Plzní samozřejmě nelze přehlédnout). Tam se během čtyř sezón probojoval mezi nejlepší střelce v rámci celé české Extraligy. V ročníku 2017/201 za Plzeň odehrál pouze 20 zápasů, poté odešel vyzkoušet své první zahraniční angažmá do švýcarského Ambri-Piotta. Tam prožil fantastické chvíle, nastoupil k 55 soutěžním utkáním, v nichž nasbíral 63 bodů za 26 branek a 37 gólových asistencí. Stal se nejproduktivnějším hráčem tamní ligy, nejlepším útočníkem a jedním ze členů ideální sestavy ročníku.

Svými výkony si vysloužil také pozvánku do reprezentace, kde patřil k nejproduktivnějším hokejistům družiny Miloše Říhy. Spolu s dalšími čtyřmi českými hokejisty dokonce úřadoval v první desítce produktivity v rámci celého šampionátu (12 bodů z 10 zápasů). Prokáže pověst kanonýra i v Chicagu? Budeme doufat, že ano!

Foto: hockeyaddicted.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní