Dominik Kubalík bude znovu „Indián“, ale tentokrát v zámoří

                   

Plzeňská hokejová škola, zdá se, v posledních letech přejímá důležitou roli líhně největších talentů v tuzemských vodách namísto dřívějšího lídra tabulek z Kladna. Kluboví odchovanci Západočechů se poměrně výrazně uplatňují v zahraničních soutěžích, a to zejména v NHL, která je cílem snad každého malého snílka s bruslemi na nohách a hokejkou v ruce. Po Pavlu Francouzovi, Jakubu Jeřábkovi a Marku Mazancovi se do nejprestižnější soutěže světa probojoval také Dominik Kubalík, jenž má za sebou velice úspěšnou sezónu, kterou navíc korunoval účastí na uplynulém světovém šampionátu. Smlouvu s ním aktuálně podepsalo vedení Chicaga Blackhawks. Jak zprávu o přestupu komentoval sám Kubalík a s jakou minulostí do National Hockey League vlastně přichází?

Vše bylo upečené již začátkem roku, oficiální potvrzení ale přišlo až nyní

O tom, že třiadvacetiletý útočník švýcarského Ambri-Piotta, by mohl opustit evropská ledová kluziště a okusit úplně poprvé zámořskou nejvyšší soutěž se hlasitě hovořilo již koncem minulého roku. V lednu na něj Chicago Blackhawks získalo práva díky výměně s Los Angeles, jenž Kubalíka draftovalo v roce 2013 jako 191. hráče, nicméně po něm nikdy nesáhlo. Koncem letošního března už bylo víceméně jasné, že vedení „Indiánů“ českého talentovaného mladíka podepíše. Ostatně to potvrdil i generální manažer klubu Stan Bowman.

Kubalík ale na slovenský šampionát přeci jen odjížděl s určitou dávkou nejistoty, protože oficiální smlouva na stole zatím neležela. Nakonec si ale může v klidu oddychnout a začít se pomalu připravovat na svůj historicky první ročník v NHL, protože nyní vše konečně dostalo reálné obrysy a roční kontrakt na 925 tisíc dolarů je na světě! Rodák z Plzně komentoval své nové působiště následovně:

„Jsem rád, že jsem podepsal takové organizaci, je to jedna z těch nejlepších. Udělám všechno, abych se prosadil.“

Uspěje Kubalík? Dosavadní statistiky mu hrají do karet

Dominik Kubalík působil v Plzni od mládežnických kategorií, z nichž se postupem času vypracoval do A-mužstva tamních „Indiánů“ (asociaci mezi logem Chicaga a Plzní samozřejmě nelze přehlédnout). Tam se během čtyř sezón probojoval mezi nejlepší střelce v rámci celé české Extraligy. V ročníku 2017/201 za Plzeň odehrál pouze 20 zápasů, poté odešel vyzkoušet své první zahraniční angažmá do švýcarského Ambri-Piotta. Tam prožil fantastické chvíle, nastoupil k 55 soutěžním utkáním, v nichž nasbíral 63 bodů za 26 branek a 37 gólových asistencí. Stal se nejproduktivnějším hráčem tamní ligy, nejlepším útočníkem a jedním ze členů ideální sestavy ročníku.

Svými výkony si vysloužil také pozvánku do reprezentace, kde patřil k nejproduktivnějším hokejistům družiny Miloše Říhy. Spolu s dalšími čtyřmi českými hokejisty dokonce úřadoval v první desítce produktivity v rámci celého šampionátu (12 bodů z 10 zápasů). Prokáže pověst kanonýra i v Chicagu? Budeme doufat, že ano!

Foto: hockeyaddicted.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články