Doma je doma! Do Kladna se po sedmnácti letech vrací vítěz Stanley Cupu

Hokejové Kladno hlásí příchod zvučného jména. Do středočeského klubu míří vítěz Stanley Cupu, který v NHL strávil celkem třináct ročníků.

i Zdroj fotografie: NHL
                   

Poslední místo a boj o holé udržení v baráži. Kladenští Rytíři za sebou mají náročný ročník, přesto záchranářskou misi nakonec zvládli a mohou se těšit na nový extraligový ročník. Klub, jehož majitelem je slavný útočník Jaromír Jágr, se však v nadcházející sezóně chce bojům na chvostu tabulky vyhnout, a proto výrazně posiluje kádr. Nejnovější akvizicí Rytířů je pětatřicetiletý útočník Michael Frolík, který se do svého mateřského klubu vrací po sedmnácti letech.

Podle sportovního manažera Jiřího Burgera je návrat jednoho z nejúspěšnějších českých útočníků velkým posílením. „Jsme strašně rádi, že se Frolda vrací na Kladno, kde hokejově vyrostl. Získáváme v něm jednoho z lídrů, který nám potáhne mužstvo na ledě i v kabině,“ uvedl na stránkách klubu na adresu vítěze Stanley Cupu z roku 2013. Rychlý střelec pověstný svými technickými finesami dlouhodobě patřil mezi výrazné české tváře v NHL.

iZdroj fotografie: ČOV

Během třinácti ročníků v nejprestižnější soutěži světa nastřádal v dresech Floridy Panthers, Chicago Blackhawks, Winnipeg Jets, Calgary Flames, Buffalo Sabres či Montréalu Canadiens více než devět stovek startů. V nich se prezentoval hned 166 góly a 244 asistencemi. Do Evropy se vrátil před dvěma lety. Nejprve nastupoval za švýcarské Lausanne, uplynulý ročník pak strávil v dresu libereckých Bílých Tygrů.

Je to profesionál, těší kouče

Radost z nové posily má také kladenský stratég, který věří v jeho schopnosti. „Frolda je kluk, který má v NHL odehráno přes osm set zápasů. Je to profesionál, který dobře trénuje a bude příkladem jak na ledě, tak v kabině,“ věří trenér Kladna Otakar Vejvoda, který na startu letní přípravy přivítal v mimo účastníka tří světových šampionátů mužstvu hned několik nových posil.

Do Kladna již dříve dorazili útočníci Jakub Strnad z Českých Budějovic, Denis Kusý z finského Kiekko-Pojatu a Deven Sideroff ze slovenské Zvolene. Defenzivu pak vyztuží Tadeáš Hejda a Karel Klikorka z pražské Slavie a americký bek Chris Martenet z celku Newfoundland Growlers.

Bude Michael Frolík vhodnou posilou pro Kladno?

Diskuze Vstoupit do diskuze
145 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články