Do extraligy se vrací výrazné jméno. Dvojice klubů hlásí velkou výměnu – SportyŽivě

Do extraligy se vrací výrazné jméno. Dvojice klubů hlásí velkou výměnu

Ani v říjnu extraligové přestupy neutichly a kluby hlásí nové posílení. Do české nejvyšší soutěže se vrací například zkušený osmatřicetiletý harcovník, který atakuje hranici sedmi set extraligových startů.

i Zdroj fotografie: PSG Berani Zlín
                   

Zásadní zprávou je výměna hráčů v kádru posledního Zlína. Ten má aktuálně na svém kontě jen pět bodů a čeká jej tuhý boj o udržení extraligové příslušnosti. Na Valašsku nebude nadále pokračovat devětadvacetiletý útočník Tomáš Fořt, který zamířil do Mladé Boleslavi. Opačným směrem získali Berani, kteří dlouhodobě zápasí s produktivitou, formou ročního hostování dva útočníky.
Prvním z nich je mladoboleslavský odchovanec s reprezentačními zkušenostmi Oscar Flynn, druhým šestadvacetiletý Adam Zbořil, který sbíral zkušenosti také ve Finsku a Kanadě. „Rozhodlo hokejové hledisko, vzdát se Tomáše je pro nás velmi těžké, ale po nepovedeném startu do sezony získáme od neděle dva kvalitní hráčem, což je při přínos při našem úzkém kádru,“ prohlásil pro klubový web sportovní ředitel klubu Martin Kotásek.


iZdroj fotografie: HC Energie Karlovy Vary

Naopak jeho protějšek z Mladé Boleslavi Radim Vrbata se těší z příchodu mladého útočníka. „Už několik měsíců hledáme kvalitního centra formátu Tomáše Fořta, takže jsme rádi, že se nám naskytla tato příležitost, a že Tomáš bude v příštích letech oblékat naše barvy. Samozřejmě to ale mělo svou cenu,“ prohlásil s tím, že Flynn ani Zbořil by vzhledem k šířce kádru nedostávali ve středočeském klubu příliš prostoru.

Ani Oscar Flynn, ani Adam Zbořil, neměli s ohledem na šířku našeho kádru takový herní prostor a role, které by si oba zasloužili, takže věříme, že tato změna bude prospěšná i pro ně osobně a přejeme jim, aby se jim ve Zlíně dařilo,“ dodal Vrbata.

Kracík zamířil do Karlových Varů

Posilu hlásí také karlovarská Energie, jejíž dres oblékne osmatřicetiletý útočník Jaroslav Kracík, který přichází z prvoligových Litomeřic. Bývalý reprezentant, který za Plzeň, Litvínov a Mladou Boleslav odehrál téměř sedm stovek extraligových utkání by měl do klubu přinést zejména zkušenosti.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Slibujeme si od něj zlepšení procentuální úspěšnosti na vhazování a také zisk zkušeností hráče na pozici centra, které nám nyní chybí,“ prohlásil trenér Martin Pešout. „Jestli vnímám nějakou výzvu, tak ukázat, že můžu hrát extraligu stále na slušné úrovni. Trenér Pešout mě zná od mých mládežnických let a dobře ví, co ode mě může čekat,“ prohlásil sám zkušený harcovník v rozhovoru pro Deník.

Zdroj: BK Mladá Boleslav, PSG Berani Zlín, Deník, HC Energie Karlovy Vary

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 222 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace