Dalšího českého mistra světa lanaří týmy z NHL. Vybírá si z několika milionových nabídek

V sezoně vyhrál úplně všechno. Po extraligovém titulu se stal rodák z Pardubic i mistrem světa. Také proto o něj má zájem několik klubů z NHL.

i Zdroj fotografie: Český hokej
                   

Je to prostě vítězný typ. Kanonýr Daniel Voženílek byl jedním z hlavních strůjců třinecké jízdy za extraligovým triumfem a na mistrovství světa v Praze plnil vše, co od něj bylo žádáno. V osmi zápasech dokonce nasbíral tři asistence. Rodák z Pardubic nyní zvažuje, kam povedou jeho další kroky. Ve hře je také odchod do zámoří, v němž v minulosti působil i jeho spoluhráč z reprezentace Kondelík, o němž jsme na SportechŽivě také psali.

Jedná s několika kluby

Voženílek je v Třinci od roku 2022. Tehdy přišel z Českých Budějovic a významně se podílel na zisku dvou mistrovských titulů. Že má osmadvacetiletý borec namířeno pryč z klubu, potvrdil i sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek. „Aktuálně probíhají jednání. Vožuch projevil zájem se v kariéře posunout. Má několik nabídek z Evropy i NHL. Je pravděpodobné, že v Třinci pokračovat nebude,“ řekl Peterek.

Ať už Voženílek zamíří kamkoliv, čeká ho krásná budoucnost. Všechny kluby pro něj chystají milionové nabídky. Teď si jen vybrat to, co pro jeho další kariéru bude nejlepší. Letošní rok byl pro důrazného hráče výjimečný. Za Třinec zaznamenal v 51 zápasech úctyhodných 49 bodů. V šestém zápase semifinálové série play off proti Spartě spasil Oceláře dvě desetiny před koncem řádné hrací doby, kdy vyrovnal na 1:1. Byl to jeden ze zlomových momentů, které Třinec nakopl k zisku pátého mistrovského titulu v řadě.

Voženílek obstál mezi nejlepšími

Jeho produktivita a zarputilost mu vynesly pozvánku na mistrovství světa. Na něm si 188 cm vysoký kanonýr počínal také skvěle. Obstál v konkurenci nejlepších hráčů, což ho posunulo do kategorie hráčů pro NHL. Kluby v zámoří budou s Voženílkem počítat do třetí či čtvrté formace, ale s tím se Voženílek určitě popasuje.

Jeden ze zlatých hrdinů promluvil o svém milionovém dědictví. Nyní má velmi netradiční přání

Podle informací iSport.cz vstoupil do bitvy o Voženílka i švýcarský Zug. Pokud by se mu tohle angažmá povedlo, mohla by to pro něj být mezistanice při cestě do zámoří. Voženílek není jediným hráče, který z mistrovského Třince odejde. Obránce Adam Polášek putuje do Litvínova, mistry opouští také bek Petr Šenkeřík a kanadský útočník Adam Helewka.

Věříte, že se Voženílek někdy prosadí v NHL? Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Radek Bardouzl

Zobrazit další články