Další posila pro Vítkovice! Klub ulovil českého reprezentanta

Hokejové Vítkovice hlásí po startu ročníku příchod další posily. Tentokrát do Ostravy míří několikanásobný reprezentant?

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Vzestup z krize. Hokejové Vítkovice se pomalu odlepují ode dna a po posledním vítězství proti libereckým Bílým Tygrům jsou již na desáté příčce. Pro svěřence trenéra Miloše Holaně přitom šlo o teprve druhé tříbodové vítězství v novém extraligovém ročníku. K dalším vítězstvím by měla přispět i dvojice nových posil, které vedení Vítkovic přivedlo po začátku ročníku. Již před časem se Ostravanům upsal čtyřiatřicetiletý francouzský obránce Yohann Auvitu, nyní do klubu míří také český reprezentant.

Tím je osmadvacetiletý útočník Patrik Zdráhal, který se do české extraligy vrací po krátkém zahraničním angažmá. Soutěžní ročník započal v dresu švédského celku Luleå HF, za nějž odehrál osm utkání. Výraznější prostor však nedostal, a proto se rozhodl k návratu do Česka. Volba padla právě na Vítkovice, kde hokejově vyrůstal a jejichž barvy do roku 2019 hájil. „Jsem rád, že jsem doma,“ prohlásil po návratu.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Mám velkou radost, že jsem se sem mohl vrátit. Po mém konci ve Švédsku se mi osobně ozval majitel klubu pan Aleš Pavlík a napřímo jsme řešili možnost mého návratu do Vítkovic. Bylo evidentní, že o mě hodně stojí, což rozhodlo o tom, že jsem zpátky tady doma. Moc se těším, až si zase zahraju za Vítkovice,“ dodal s úsměvem Zdráhal, který v minulém ročníku hájil dres Litvínova a patřil mezi jeho největší tahouny.

Majitel: Nemohli jsme si ho nechat utéct

Ač se Severočechům nedařilo, Zdráhal sbíral body jako na běžícím pásu. V 52 zápasech jich nakonec zaznamenal 33 za 16 branek a 17 asistencí. Majitel Vítkovic Aleš Pavlík věří, že na střeleckou formu naváže také v probíhajícím ročníku. „Jakmile jsem se dozvěděl, že by se mohla naskytnout příležitost, osobně jsem mu zavolal a vyjádřil přání, aby se vrátil k nám domů. Je to odchovanec, kvalitní hokejista, reprezentant, má spoustu zkušeností. Takového hráče jsme si jednoduše nemohli nechat utéct,“ uvedl.

Z návratu vítkovického odchovance má radost také sportovní šéf klubu Roman Šimíček, který rovněž aktuálně působí na lavičce mužstva. „Od chvíle, kdy vyšla najevo informace, že Patrik Zdráhal končí ve Švédsku, jsme začali intenzivně pracovat na tom, aby se vrátil k nám domů. Patrik byl a je výborný hokejista, který navíc v posledních letech posbíral řadu zkušeností. Já osobně i všichni v klubu máme velkou radost, že se Patrik rozhodl pro nás a věříme, že se stane jedním z lídrů a klíčových článků našeho mužstva,“ zakončil.

Čeká Vítkovice říjnový vzestup?

Premiéru ve Vítkovickém dresu si Zdráhal zřejmě odbyde již zítra na půdě brněnské Komety. Vítkovice pak čeká zápas Ligy mistrů v Inglostadtu a pětice říjnových extraligových klání proti Litvínovu, Hradci Králové, Pardubicím, Karlovým Varům a Mladé Boleslavi.

Bude Patrik Zdráhal pro Vítkovice výraznou posilou?

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články