Další posila pro Plzeň. Na západ Čech míří extraligová stálice

Hokejová Plzeň hlásí další příchod pro nadcházející ročník. Její barvy bude oblékat třicetiletý obránce, který má na svém kontě více než čtyři stovky extraligových startů.

i Zdroj fotografie: HC Olomouc
                   

Plzeňská Škoda po uplynulém nepříliš vydařeném ročníku vyztužuje kádr. Na západ Čech míří třicetiletý obránce Tomáš Dujsík, který uplynulých šest ročníků hájil barvy Olomouce. Bývalý hráč brněnské Komety nebo Energie Karlovy Vary bude chtít v Plzni rozšířit svou sbírku 413 extraligových startů. „Je to útočný, zkušený obránce a je to pravák, který nám v defenzivě chyběl. Zapadá nám do koncepce,“ uvedl na stránkách klubu manažer Martin Straka.

Je komplexním hokejistou, může hrát přesilovky i oslabení, v nichž nám hodně pomůže. Také umí zahrát do těla a je to poctivý hráč, což je pro nás velice podstatné,“ věří. Sám třicetiletý bek přiznává, že právě koncepce západočeského celku pro nadcházející ročníky byla důvodem proč zvolil právě Plzeň. „Měl jsem více nabídek, ale bylo mi předem řečeno, jakou bych měl mít pozici v týmu. To pro mě bylo podstatné pro to, abychom se domluvili,“ uvedl po podpisu tříleté smlouvy.

iZdroj fotografie: HC Olomouc

Znovu musím také zmínit koncepci, která se v Plzni nastavila. Díval jsem se už i loňský rok, že tu hraje řada mladých obránců, tak určitě se budu snažit jim něco předat. Jsou to talenti a na spolupráci s nimi se těším,“ doplňuje Dujsík, který se na změnu působiště po dlouhých letech těší. Odchovanec brněnského hokeje přiznává, že problémem pro něj není ani změna prostředí. „Jdu do nového prostředí, ale s tím jsem nikdy moc problém neměl, protože už jeden rok jsem hrál za Energii. Určitě vše bude v pohodě,“ dodal.

Posila číslo sedm

Pro Západočechy jde tak o sedmou letní posilu. Již dříve klub získal brankáře Slovanu Bratislava a slovenské reprezentace Samuela Hlavaje, útočníka Jakuba Lva z Hradce Králové nebo kanonýra Petra Jelínka z Liberce. Kádr doplní také dvojice hráčů Prostějova Daniel Malák a Filip Jansa a též finský obránce Aleksi Laakso.

Je Tomáš Dujsík vhodnou posilou pro Plzeň?

Diskuze Vstoupit do diskuze
76 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Daň 2023 za to, že máte auto se spalovacím motorem: Už jsme našli způsob, jak se vyhnout placení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: ruský tank T-90 přežije bez viditelné újmy i 3 zásahy granátem z dronu po sobě, Ukrajincům tak někdy nezbývá, než útok vzdát
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund