Další pokuta za komentování rozhodčích. Tentokrát stačilo gesto

Foto: hs.fi

Komentovat rozhodnutí rozhodčích se nevyplácí. A to ani, pokud hráč ani neotevře pusu, ale svůj pohled vyjádří pouhým gestem. A to dokonce ani nemusí být nijak hanlivé. O tom se přesvědčil Antonín Honejsek, kterému bylo za jeho chování vyměřena pokuta.

V utkání s Třincem

Zlín hrál páteční zápas proti Třinci, a právě v tomto utkání došlo ve 44. minutě u dělení trestu za podražení. Tím hráčem, který měl daný faul spáchat, byl právě Antonín Honejsek. Proto ho rozhodčí poslali na trestnou lavici. Při odjezdu na trestnou začal poklepávat hokejkou, což rozhodčí ohodnotili dalším trestem, a tak kromě dvou minut za podražení dostal ještě desetiminutový osobní trest.

Hráč ani s tímto verdiktem pochopitelně nesouhlasil a po usednutí na trestnou vzkázal gestem k rozhodčím tom, jaký má na jejich verdikt názor. Ani toto rozhodčí neponechali bez odezvy a přišly s dalším trestem, kterým bylo tentokrát vyloučení do konce utkání, za nesportovní chování. Antonín Honejsek se tak musel odporoučet do šaten. Opomenout nelze ani protesty zlínského týmu, za což padly další dvě minuty.

 Neudržel nervy a ukázal zdvižený palec

Desetiminutový trest pro něho měl být varováním, ale zlínský Antonín Honejsek patrně neudržel své nervy na uzdě a po usednutí na trestnou lavici ukázal směrem k rozhodčím gesto zdviženého palce. Šlo tak o ironické vyjádření toho, co si o rozhodnutí sudích sám myslí. Ti samozřejmě vše velmi rychle pochopili a jeho chování v zápase si nenechali líbit.

Dohra na disciplinární komisi

Celý incident měl pochopitelně i dohru přímo na disciplinární komisi, kde si Antonín Honejsek vysloužil i peněžitý trest. Ten je spíše typu „vlk se nažral a koza zůstala celá“, jelikož částka ve výši 5 000 Kč je sumou spíše výchovnou, než aby se jednalo o exemplární trest, který by snad měl upozornit na to, že podobné chování se v extralize nadále trpět nebude.

Foto: hs.fi