Další extraligová výměna. Do Karlových Varů se vrací slovenský reprezentant – SportyŽivě

Další extraligová výměna. Do Karlových Varů se vrací slovenský reprezentant

Aktuálně poslední celek extraligové tabulky ze Zlína hlásí příchod defenzivní posily. Za zkušeného útočníka Tomáše Mikúše míří na Valašsko třiadvacetiletý obránce z Karlových Varů.

i Zdroj fotografie: HC Energie Karlovy Vary
                   

Jednadvacet utkání a jediné vítězství v základní části. Hokejisté Zlína čeká v nadcházejících týdnech náročný boj o záchranu, jinak se s nejvyšší soutěží na rok rozloučí. Berani totiž na čtrnácté Kladno, které je na příčkách zajišťující baráž o udržení, ztrácejí již propastných sedm bodů. Tuhý boj na chvostu se však nadále nebude týkat útočníka Tomáše Mikúše, který byl vyměněn do karlovarské Energie.
Tomáš Mikúš požádal uprostřed týdne prostřednictvím svého agenta o výměnu do jiného týmu. Vedení klubu se rozhodlo s okamžitou platností ukončit jeho působení ve Zlíně,“ prohlásil zlínský klub na adresu slovenského reprezentanta, který se vrací do známého prostředí. V Karlových Varech totiž strávil předešlé tři extraligové ročníky, ve kterých se mu dařilo náramně.


iZdroj fotografie: HC Energie Karlovy Vary

Ve 150 extraligových startech totiž zaznamenal 51 kanadských bodů. „Když se rozhodlo, že budu vyměněný ze Zlína, tak se začalo řešit, které kluby by měly zájem. Ozvalo se jich více, ale nebylo to úplně na mě, protože jsem měl platnou smlouvu ve Zlíně. Jsem rád, že jdu do známého prostředí, kde jsem strávil tři krásné roky. Narodily se nám tu děti, mám tu hodně kamarádů, moc se těším,“ prohlásil Mikúš k návratu pro klubový web.

Je to výborný kluk, ví Pešout

Podle sportovního manažera a hlavního kouče Energie Martina Pešouta znamená příchod zkušeného Slováka rozšíření ofenzivních možností. „Příchodem Tomáše reagujeme na dlouhodobější zranění Jirky Černocha s Petrem Koblasou a také možný odjezd Jiřího Kulicha na MS do 20 let. Tomáš nám také pomůže na pozici centra, kterého jsme dlouho sháněli. Navíc je to výborný kluk do kabiny, který dobře zná místní prostředí,“ dodal.


iZdroj fotografie: Bílí Tygři Liberec

Opačným směrem míří třiadvacetiletý obránce Tomáš Hanousek, který dříve oblékal dres Liberce nebo Znojma. Mládežnický reprezentant, který hokejově vyrůstal ve Švédsku, by měl podle sportovního manažera Martina Kotáska dokončit posílení obrany. „Situace na trhu je komplikovaná. Díky Tomášovi máme finálně vyřešenou defenzívu, ve které je nyní vysoká konkurence,“ prohlásil.

Hanousek může pomoci již dnes

Tomáš je na svůj věk zkušený ofenzivní obránce, zvlášť do přesilových her. V průběhu reprezentační přestávky bychom chtěli dokončit plánované posílení ofenzívy,“ doplnil k výměně. Oba hokejisté budou moci naskočit již do nadcházejících utkání. Hanousek bude v dresu Zlína již dnes bojovat o důležité body proti kladenským Rytířům. Mikúše čeká obnovená premiéra v Karlových Varech za dva týdny proti stejnému soupeři.

Zdroj: PSG Berani Zlín, HC Energie Karlovy Vary

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně