Co vím o Pardubicích? Popravdě nepříliš mnoho, přiznává nová posila Dynama - SportyŽivě

Co vím o Pardubicích? Popravdě nepříliš mnoho, přiznává nová posila Dynama

                   

Pardubické Dynamo má novou poslilu. Reprezentant země galského kohouta Valentin Claireaux, který v loňské sezóně oblékal dres zlínských Beranů, podepsal ve východočeské metropoli roční smlouvu. „Věříme, že jeho herní potenciál u nás ještě poroste,“ řekl pro deník.cz člen představenstva Dušan Salfický. 
Claireaux v loňské sezóně doslova zářil, ve čtyřech desítkách zápasů zaznamenal třicet kanadských bodů s stal se třetím neproduktivnějším hráčem Zlína. I proto o něj Pardubice hodně stály. „Valentin nás zaujal svými výkony v loňské sezóně. Je to výborný bruslař s ofenzívním pojetím hry,“ dodal Salfický.

Téměr stonásobný fracouzský reprezentant přesto přiznává, že současný kádr je pro něj velkou neznámou. „Nehrál jsem s nikým ze současného kádru a zatím jsem se s nikým neviděl. Ale trochu jsme pokecali s Janem Mandátem,“ uvedl pro klubový web Claireaux.

iClaireaux ve francouzském reprezentačním dresu. (zdroj: hockeyfrance.com)

Novinkou pro něj bude i samo město, v Pardubicích zatím totiž viděl jen arénu a klubovou šatnu. „Ale jak jsem mohl vidět z okna, tak na mě Pardubice působily příjemným dojmem. Vypadají krásně a moc se těším, až budu mít čas a Pardubice si pořádně projdu,“ doufá.

Na dotaz co ví o Dynamu samotném odpověděl stejně upřímně. „Popravdě nepříliš mnoho. Ale pár mých kamarádů za Dynamo hrálo a mám od nich jen pozitivní reference,“ prozradil. „Vím, že Pardubice jsou prestižní tým a samozřejmě jsem nadšený, že mohu hrát za bývalý tým Dominika Haška,“ dodal.

Francouzský hokejista v současnosti trénuje v domácím prostředí na ostrově Saint Pierre a Miquelon. „Trénuji tvrdě každý den. Mám namixovaný program, dělám některá cvičení, která jsem se naučil při působení ve Finsku,“ uvedl útočník, který působil ve Skandinávii pět sezón. „Stará se o mě také kondiční trenér našeho reprezentačního mužstva, se kterým v létě trénuji už několik let. Jinak mi individuální příprava nevadí, jsem na ni zvyklý. Příjemnou změnou je, že mám posilovnu celou pro sebe,“ řekl.

Devětadvacetiletý Claireaux je odchovancem francouzského Amiens, za který odehrál 120 utkání, ve kterých zaznamenal neuvěřitelných 90 bodů. Poté putoval po finských klubech LeKi, KeuPa, Lukko a Vaasan Sport, ze kterého ho ulovil Zlín. Ve finské nejvyšší soutěži odehrál za poslední dva jmenované 145 utkání, ve kterých zaznamenal 37 bodů. 

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
6 nejspolehlivějších dvoulitrových dieselových motorů všech dob. I přes častou kritiku a mediální tlak mají nesporné výhody
ArmádníZpravodaj.cz
F-22 Raptor Spojené státy neprodaly ani nejlepším spojencům. Vývoj je stál miliardy dolarů
Události247.cz
„Brzy nám může chybět až deset tisíc učitelů,“ varuje šéf školských odborů František Dobšík. Malý růst učitelských platů vnímá jako podraz
VědaŽivě.cz
Prodavačka otevřeně promluvila o tom, jak supermarkety zákazníky šidí. Potraviny zepředu nikdy nebrat, varuje