Člen rady IIHF Petr Bříza prozradil, kde se bude konat letošní Mistrovství světa v hokeji – SportyŽivě

Člen rady IIHF Petr Bříza prozradil, kde se bude konat letošní Mistrovství světa v hokeji

                   

Když se před několika dny vedení IIHF rozhodlo, že letošní Mistrovství světa v hokeji se vinou střetů vlády s opozicí nebude konat v Bělorusku, sklidilo vlnu podpory. Bylo jasné, že za plánovaný šampionát se přesto musí uskutečnit – je však otázkou kde. Podle člena rady IIHF Petra Břízy existují hned tři možnosti.
„Je dobře, že k němu vedení IIHF přistoupilo a ukončilo diskuse. Co nejdříve by mělo být přijato i rozhodnutí o nové podobě šampionátu, protože jak federaci, tak pořadatele čeká při jeho přípravě za stávajících podmínek a omezení spousta práce,“ prohlásil prezident Českého hokeje Tomáš Král, který dlouhodobě přesun turnaje z běloruské metropole podporoval.

i(zdroj fotografie: PxHere)

„Čtyři měsíce do startu je pro nového pořadatele dost šibeniční termín, ale jsem přesvědčen, že šampionát proběhne bez organizačních problémů,“ dodal na Twitteru šéf českého sportu Milan Hnilička. „Zatím jsme rozhodli, že jedna skupina letošního mistrovství světa se přesune z Minsku. Zatím však nevíme kam. Prezident federace René Fasel komunikuje s třemi státy,“ prozradil člen rady IIHF Petr Bříza pro sport.aktuality.sk.

„Jednou alternativu je to, že by se celý šampionát odehrál v Lotyšsku s tím, že by se pro druhou skupinu postavila provizorní hala, která tam již dříve byla. Druhou možností je Bratislava a třetí Dánsko. Zatím jsme se ale nebavili, kdo je favorit. Bavili jsme se jen o rozhodnutí zrušit skupinu v Bělorusku. To je první krok,“ dodává pro sport.aktuality.sk Bříza dodává, že rozhodnutí by mělo padnout v horizontu dvou, tří týdnů.

i(zdroj fotografie: PxHere)

Podle Břízy je však stále možné, že šampionát se nemusí uskutečnit vůbec. „V dnešní době se nedá říct, že něco nehrozí. Všichni pevně doufáme, že s očkovacími strategiemi v jednotlivých zemích se podaří dostat pandemii pod kontrolu. Zrušení mistrovství by bylo velmi náročné. Nechci používat slovo katastrofa, ale dva roky po sobě bez šampionátů by přineslo velké škody,“ dodal pro sport.aktuality.sk bývalý sparťanský golman.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (79%) 97 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy