Cíl Kladna? Hlavně se vyhnout baráži. Chtěl bych konečně hrát play-off, přiznal kapitán Plekanec. Jde do své poslední sezony?

Kapitán kladenských hokejistů přemýšlí, čemu se bude věnovat po konci hráčské kariéry. Vyjádřil se také, jestli má před sebou poslední sezonu.

i Zdroj fotografie: HC Rytíři Kladno
                   

V uplynulých sezonách se hokejisté Kladna pravidelně nacházeli na pomezí mezi extraligou a druhou nejvyšší soutěží. V roce 2019 postoupili mezi elitu, mezi kterou se ale neudrželi a spadli zpět do Chance ligy. Loni na jaře Rytíři opět slavili postup a letos se zachránili díky úspěšně zvládnuté baráži. S jakým cílem jdou Středočeši do nového ročníku?

Plekanec: Nedaří se nám vyhnout baráži

„Chceme se vyhnout baráži, což chceme posledních pět, šest let a nedaří se nám to. Chtěl bych konečně hrát play-off, alespoň předkolo. Věřím, že letos se nám to podaří. Člověk nikdy neví, pak se může dostat i dál. Samozřejmě vyhlašování nějakých finále, semifinále teď tady neproběhne. Ale play-off, a pak se uvidí,“ nastínil v rozhovoru pro Český rozhlas kapitán Rytířů Tomáš Plekanec.

iZdroj fotografie: Rytíři Kladno

Útočník, který na konci října oslaví čtyřicáté narozeniny, přiznal, že se na novou sezonu těšil. „Hlavně letos, protože loni jsme měli těžké podmínky, jezdili jsme do Chomutova. Věřím, že se letos budeme zase cítit jako profesionální sportovci se zázemím a halou, než jenom na cestách,“ připomněl Plekanec návrat do zrekonstruovaného kladenského zimního stadionu.

Poslední sezona?

Vzhledem k věku elitního centra Rytířů se nabízí otázka, jestli tato sezona nebude jeho poslední. Nerad bych teď vyhlašoval, že bude moje poslední. Může se to samozřejmě stát, ale uvidíme na jejím konci, jak se mi bude dařit, jak se budu cítit, jestli ještě budu mít co nabídnout. Mám rodinu, děti a to zabere spoustu energie a času a to je pro mě na prvním místě. Podle toho se pak rozhodnu,“ poznamenal Plekanec, který odehrál v zámořské NHL 1095 zápasů.

iZdroj fotografie: HC Rytíři Kladno

Zároveň ovšem kladenský odchovanec přiznal, že přemýšlí, čemu se bude věnovat po konci hráčské kariéry. „Ne, že bych si nad tím lámal hlavu, ale občas ta debata přijde ať už doma nebo s kýmkoliv. Určitě se dál budu rád věnovat hokeji, ale na jaké pozici nedokážu říct. Možná si chvilku odpočinu nebo budu cestovat. Možná si dám rok volnější s cestováním a pak se na něco vrhnu,“ dodal Tomáš Plekanec.

Zahrají si v letošní sezoně Rytíři extraligové play-off?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články