Chára se do důchodu ještě nechystá!

Foto: nhl.com

Ačkoli už dávno překročil hranici, kdy se hokejisté většinou loučí s profesionální sportovní kariérou, on stále ještě odcházet nehodlá! Slovenský „čahoun“ Zdeno Chára ve svých 42 letech podepsal novou roční smlouvu se svým dlouholetým zaměstnavatelem a bude i nadále brázdit kluziště prestižní NHL. Na kolik si přijde? A jaký rekord může ještě pokořit?

Nestárnoucí Zdeno a jeho bohatá kariéra

Chára na podzim započne svou 22. sezónu v NHL. Kdysi oblékal dresy Ottawy a New York Islanders, ale od roku 2006 už je věrný pouze týmu Boston Bruins, kde dlouhé roky zastává také funkci kapitána. Během své bohaté kariéry tento 206 centimetrů vysoký rodák z Trenčína celkem devětkrát okusil play-off a roce 2011 se mu dokonce podařilo získal Stanley Cup.

Aktuálně je nejdéle úřadujícím kapitánem a druhým nejstarším hráčem v rámci celé NHL. Ve druhé zmíněné disciplíně jej překonal pouze Matt Cullen z Pittsburghu. Sérii úspěchů Chára zaznamenal také s reprezentačním týmem Slovenska. Je dvojnásobným vicemistrem světa a účastnil se tří olympijských turnajů.

V následující zámořské sezóně by si měl přijít na 1,25 milionů za deset odehraných zápasů. Dalších 250 000 Kč je pro něj připraveno v případě, že se spoluhráči dokáže postoupit do play-off. Pokud by se Bostonu podařilo ukořistit Stanley Cup, přijde si na dalších čtvrt milionu.

Jaké mety může Chára ještě překonat?

Ačkoli už Chára dosáhl mnoha úspěchů, které nejsou zanedbatelné, stále ještě může některé hranice pokořit. Pokud bude sloužit zdraví, pravděpodobně dokoná 1500 startů v základní části NHL. Dále ho dělí jen jediný gól od dosažení magického čísla 200. V současnosti je také třetím nejstarším obráncem v historii, kterému se povedlo skórovat v zápase play-off. Překonali jej pouze Tim Horton a Chris Chelios. To se ovšem může změnit, protože Zdeno Chára zatím zbraně rozhodně neskládá.

Foto: nhl.com