Český pracant mezi legendami NHL. Velký hráč, který se prosazuje ve velkých chvílích, prohlásil Pat Maroon

Po dvou porážkách v Madison Square Garden byli hokejisté Tampy Bay pod tlakem. Další zaváhání si tým z Floridy nemohl dovolit. Rozhodující roli sehrál ve třetím finále Východní konference NHL český útočník, který se zařadil mezi legendy.

i Zdroj fotografie: Tampa Bay Lightning
                   

Do finále Východní konference nevstoupili hokejisté Tampy Bay dobře. V Madison Square Garden prohráli obhájci první dva zápasy série. Třetí neúspěch už pro blesky byl kritický. V noci z neděle na pondělí byly hlavní zbraní obou týmů přesilovky. Lightning proměnili dvě a Rangers také. Hosté z New Yorku v polovině utkání vedli 2:0, domácí tým ale dokázal díky trefám Kučerova a Stamkose vyrovnat. Když už to vypadalo, že duel dospěje do prodloužení, sehráli Bolts parádní akci na jejímž konci byl Ondřej Palát. Český útočník rozhodl 42 vteřin před koncem.

Palát mezi legendami

Palát si připsal svůj desátý vítězný gól v bojích o Stanley Cup. V historických tabulkách NHL se dotáhl na taková jména, jako například Alex Ovečkin, Patrice Bergeron nebo Brad Marchand. Z aktivních hráčů jich mají víc jen Joe Pavelski (14), Jevgenij Malkin (13), Jonathan Toews a Patrick Kane (oba 11). Samotný Palát okomentoval svou trefu stručně. „Kucherov mi skvěle nahrál. Snažil jsem se trefit branku a naštěstí to prošlo,“ řekl Palát na tiskové konferenci.

iZdroj fotografie: Tampa Bay Lightning

Palát? Za všech situací pan spolehlivý

Chvála na něj mířila ze všech stran. „Pally … pozvedá svou hru v době, kdy ho tým nejvíce potřebuje,“ poznamenal kapitán Steven Stamkos. Pally je chlap, který bez ohledu na situaci, bez ohledu na fázi je pan spolehlivý. Tohle jsme viděli roky. Je to tichý chlapec, nic neříká. V každém střídání vám ale odevzdá všechno co má,“ řekl na adresu Paláta pro Tampa Bay Times trenér Jon Cooper.

Sto procent každému střídání

Hru českého útočníka přiblížil i jeho bývalý spoluhráč Tyler Johnson. „Každému střídání dává sto procent. Žádná hra ho nikdy neznervózní. Je to typický Ondřej Palát. Myslím, že právě to ho dělá výjimečným. Že se nenechá vyvést z míry jako spousta jiných lidí, takže se dokáže prosadit i v těchto důležitých situacích. A pak je to skvělý hráč, takže dokáže využít i tuto svou dovednost,“ popsal Athletic Johnson.

iZdroj fotografie: Tampa Bay Lightning

Když jeden z novinářů zmínil před Patem Maroonem, že je Palát v týmu obklopen hvězdami, poněkud narazil. „Ty mu neříkáš hvězda? Podíval ses se na jeho statistiky? V mých očích bych ho označil za hvězdu. Je to velký hráč, který se prosazuje ve velkých chvílích, a to hvězdy dělají,“ uvedl Maroon.

Diskuze Vstoupit do diskuze
105 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články