Českého hokeje se koronavirus prozatím nedotkne

Foto: thehockeynews.com

V českých médiích se během včerejšího dne objevila informace, že biatlonový závod v Novém Městě se bude muset obejít bez podpory fanoušků. Bezpečnostní rada státu se rozhodla učinit radikální opatření kvůli obavám z šíření koronaviru na našem území. Zraky tuzemských sportovních fanoušků se proto zákonitě upíraly i dalších sportovním akcím, které se v následujících dnech odehrají. Otazníky visely především nad posledními dvěma koly základní části Extraligy, kde je sice prakticky rozhodnuto o postupujících do play-off, nicméně ve spodních patrech se stále ještě svádí boj o udržení v nejvyšší soutěži. Zápasy Kladna, Litvínova, Vítkovic a Pardubic se odehrají za podpory zaplněných tribun, a to minimálně v úterý.

Hokejový svaz rozhodl, že úterní zápasy nebudou ohroženy

Český svaz ledního hokeje v tiskové zprávě informoval veřejnost, že minimálně úterní zápasy Extraligy nebudou z hlediska divácké podpory ohroženy. Vyvrátil tak spekulace, že by hokej v nejbližší době dopadl stejně jako biatlonový závod v Novém Městě, kam žádní diváci kvůli obavám z koronaviru bohužel nemohou. Rozhodnutí učinila Bezpečnostní rada České republiky poté, co byly na území naší země potvrzeny první tři případy nákazy.

Tuzemští fanoušci tak mohou beze strachu navštívit zápasy týmů bojujících o udržení na samotném chvostu extraligové tabulky. Vítkovice, Pardubice a Litvínov disponují stejným počtem bodů, Rytíři Kladno posbírali jen o pouhé tři body méně. Napětí tedy vrcholí a v předposledních zápasech základní fáze se může rozhodnout o tom, kdo definitivně zamíří o soutěž níž. Podpora diváků bude pro všechny zmíněné kluby naprosto klíčová a rozhodnutí hokejového svazu tedy potěšilo nejen hokejisty samotné, ale i fanoušky.

V úterý naprosto jistě, do pátku se však situace může změnit

Český svaz ledního hokeje v tiskové zprávě sice povolil diváckou návštěvu na úterních zápasech Extraligy, páteční poslední kolo základní části to však ještě zdaleka nemá jisté. V okolních evropských státech vypadá situace podobně. Itálie například zakázala vstup fanoušků na některé fotbalové zápasy, na území Švýcarska zas reálně uvažují nad tím, že hokejové play-off zruší a mistrem se pak stane vítěz nejvyšší soutěže. V České republice jsou zatím podobné úvahy předčasné, jelikož ještě nedošlo k masivnímu šíření viru a všichni tři nakažení leží izolovaní v pražské nemocnici na Bulovce.

V souvislosti s těmito událostmi tedy není na místě vyvolávat zbytečnou paniku, ale na druhou stranu nelze situaci ani příliš bagatelizovat. O dalších případných bezpečnostních opatřeních bude jasno v průběhu středečního dne. Vedení extraligy proto doporučilo, aby hokejisté i členové realizačních týmů dbali na zvýšenou hygienu spočívající v užívání dezinfekčních prostředků, používání vlastních lahví s nápoji a tak dále.

Foto: thehockeynews.com