Česká dvacítka i osmnáctka znenadání přišla o své trenéry

Foto: mytub.uz

V českém hokeji se dějí věci. Jako by nestačilo to, co se odehrávalo poslední dobou v nejvyšší hokejové soutěži, kde se spekulovalo o tom, kdo si extraligu vezme pod křídla a jak to celou soutěž změní. Zde už víme, že minimálně příští sezonu zůstane vše při starém. To ale neznamená, že tu nejsou další změny, týkající se českého hokeje. Tentokrát jde o naši reprezentaci.

Trenéři naší reprezentace končí

Pro mnohé to bylo poměrně velké překvapení. Hlavně proto, že se na jednání svazového výkonného výboru rozhodlo, že u naší reprezentace skončí hned dvojice hlavních trenérů. První personální změna se týká naší hokejové dvacítky. Tu trénoval Václav Varaďa, který byl z této pozice odvolán. Jeho náhradník zatím stanoven nebyl, ale mělo by k tomu dojít nejdéle v následujícím týdnu.

Druhá změna na postu trenéra se týká naší hokejové osmnáctky, kterou trénoval Karel Beran. I tady došlo k jeho odvolání. A protože mistrovství světa už je téměř za rohem, bylo hned zveřejněno jméno, které ho nahradí, novým trenérem naší hokejové osmnáctky by se měl stát Jakub Petr.

Proč oba končí? Důvodem jsou výsledky

Pokud bychom měli jednoduchým pohledem zanalyzovat situaci v našem hokeji, tak je jasné, že se dlouhodobě trápí a dobré výsledky nepřichází. Hokejová dvacítka ani v Ostravě nijak nezazářila a stejné to bylo i v předchozích letech, kde brala nejlépe vždy sedmé místo, což jistě není výsledek, který by se očekával.

Ani hokejová osmnáctka na tom není v poslední době nijak zvlášť dobře, pokud jde o výsledky. Z tohoto důvodu proto došlo na odvolání současného kouče. Má se jednat o nový impuls a pokus, jak zkusit změnu před blížícím se mistrovstvím světa. Třeba bude výměna trenéra právě to, co náš tým potřeboval a ukáže, že má na to dosáhnout dobrých hokejových výsledků. Kdo však u týmu stále zůstává, to jsou současní asistenti Plodek a Skuhrovec.

Foto: mytub.uz