Bývalý talent Réway se pokusí o další restart kariéry. Vrací se do Česka – SportyŽivě

Bývalý talent Réway se pokusí o další restart kariéry. Vrací se do Česka

V pouhých devatenácti letech okouzloval svými výkony fanoušky pražské Sparty a táhnul Slovensko k historickému bronzu na mistrovství světa do dvaceti let. Dnes se šestadvacetiletý Martin Réway pokouší o další restart kariéry, tentokrát oblékne dres prvoligové Poruby.

i Zdroj fotografie: HC Rytíři Kladno
                   

Šestadvacetiletý štírek působil v loňském ročníku na Slovensku, kde za Košice nasbíral tři desítky kanadských bodů. Přesto se vedení klubu rozhodlo těsně před startem ročníku tamní extraligy ukončit s bývalým hráčem Sparty Praha, švýcarského Fribourgu, švédského Tingsrydsu nebo kladenských Rytířů, smlouvu. „Překvapilo mě to, řekli mi, že nejsou spokojení s mými výkony,“ prohlásil v rozhovoru pro Šport.
S jeho výkony nebyl spokojený zejména nový kouč Kalle Kaskinen. „Po vzájemné dohodě jsme ukončili smlouvu. Začínal jsem v první pětce s kvalitními hokejisty, potom jsem se propadnul do třetí. Měl jsem pocit, že trenéři důvěřují jiným hráčům. Měl jsem slušný čas na ledě, ale když šlo do tuhého, byli tam jiní hráči. Cítil jsem, že s některými mluví více, ale tak to funguje v každém klubu,“ dodal Réway, který před několika dny zamířil do Ostravy.


iZdroj fotografie: HC Rytíři Kladno

Tam bude bývalý slovenský reprezentant působit v prvoligovém RT Torax Poruba, kde si od něj slibují zejména navýšení konkurence v ofenzivě. „Martin Réway v minulé sezoně opět ukázal své kvality, v základní části nasbíral třicet bodů, a já jsem velmi rád, že se rozhodl pro Porubu,“ prohlásil pro klubový web generální manažer Pavel Hinner. „Přichází k nám na jednoroční hostování ze Sparty a věřím, že své bohaté zkušenosti zúročí také u nás, má neskutečný tah na bránu,“ věří.

Do Česka se tak vrací po dvou letech, naposledy odehrál sedmnáct utkání za kladenské Rytíře. Tam se mu však příliš nedařilo. Zaznamenal sice šest asistencí, jenže v hodnocení účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech skončil na čísle -10. Přesto se mu zatím v Porubě daří. Při své preméře na ledě zaznamenal po pouhých šestadvaceti vteřinách asistenci, druhou přidal také při sobotní výhře na půdě pražské Slavie.

Zdroj: RT Torax Poruba, Šport

Diskuze Vstoupit do diskuze
62 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 382 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy