Bývalý mistr světa Ondřej Pavelec promluvil o úspěšné generaci kladenských hokejistů: Za nás nebylo moc co dělat

Kladno a hokej patří neodmyslitelně k sobě. Bývalý brankář Ondřej Pavelec promluvil o důvodech, proč úspěšné generace mladých hokejistů vyrůstaly právě ve středočeské metropoli.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Milan Hnilička, Pavel Patera, Martin Procházka nebo Jaromír Jágr. Jména bývalých mistrů světa, kteří zářili také na proslulých Olympijských hrách v Naganu před třiadvaceti lety, jsou jen zlomkem úspěšných hráčů, kteří v uplynulých dekádách vyrostli v Kladně. V dnes sedmdesátitisícovém městě, které bylo známo svou těžbou černého úhlí, vyrůstal také bývalý reprezentační brankář a mistr světa Ondřej Pavelec.

Dnes čtyřiatřicetiletý brankář, který ukončil kariéru pře čtyřmi lety, v pořadu Radiožunálu sport Na place promluvil o důvodech, proč je právě Kladno hokejově nejúspěšnějším městem u nás. „Odpovídám na to celkem často, přitom ti trenéři jsou tam skoro stejní, jako ti, kteří tam byli za nás. Víc dětí asi sportovalo a tím byla větší šance, že někdo z nás se nějak prosadí,“ tuší Pavelec, který je také součástí jedné z významných generací.

iZdroj fotografie: Depositphotos

To, že se prosadilo pět nebo šest kluků ze stejné třídy, kteří spolu hráli od mala, to je asi nějaká výjimka a myslím si, že to máme jenom my na Kladně nebo Litvínov. Moc těch týmů není,“ dodává bývalý brankář Atlanty Thrashers, Winnipegu Jets nebo New Yorku Rangers, který strávil dětství ve třídě s držitelem Stanley Cupu Michaelem Frolíkem nebo dlouholetým reprezentantem Jiřím Tlustým.

Podle Pavelce hrálo v úspěších kladenských odchovanců roli i to, že mladí sportovci ve středočeské metropoli neměli příliš na výběr. „Já si myslím, že za nás toho nebylo moc co dělat. Mohli jsme hrát jen hokej nebo fotbal, většina z nás do určitého věku dělala oboje,“ doplňuje s tím, že je nyní situace jiná. „Teď když pojedete na Kladno, tak je tam hokejbalový areál hned u stadionu, nově udělaná tělocvična na florbal, do města se přitáhnul volejbal,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: Real Top Praha

Fotbal sice šel trošku dolů, ale těch sportů je tam teď hrozně moc a přilákat děti k tomu hokeji je hrozně těžké. Sami to vidíme na tom počtu a myslím si, že to bude horší a horší,“ tuší Pavelec, který nyní předává svůj um nadcházející generaci mladých českých brankářů.

Zdroj: Radiožurnál Sport

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články