Bude si Jandač muset hledat nové angažmá?

                   

Hokejový kouč Josef Jandač, který svého času operoval na střídačce českého národního týmu, bude možná opět měnit kabát. Jeho premiérová sezóna na pozici lodivoda ruského Magnitogorsku se přitom ze začátku vyvíjela poměrně slibně. Jenže to by nesměl přijít brzký konec v play-off, který nad dalším jeho působením vyvolal otazníky.

Solidní start, trpký konec

Jandačovi se v základní fázi KHL nevedlo vůbec špatně. Se svým týmem obsadil příjemné třetí místo a  herní kvalita nasvědčovala tomu, že úspěchy se dostaví i v play-off. Jenže opak se stal pravdou. Magnitogorsk jakoby ztratil jiskru a nechal se od Ufy (která mimochodem v základní části získala o 12 bodů méně) vyškolit z produktivity. Propastný rozdíl mezi oběma týmy dosvědčuje i fakt, že Mellaturg nevyhrál ani jedno utkání v základní hrací době.

Dařit se přestalo i dosavadním oporám týmu. Hráči jako Sergei Mozjakin nebo Nikolaj Kuljomin nedokázali navázat na bodové zisky z předchozí části a brankář Vasilij Košečkin v důležitých momentem také nepodržel. Všechny tyto skutečnosti měly na svědomí velké překvapení v rámci Východní konference. A nutno podotknout, že jediné.

Co bude dál? Otázka pro šéfa Veličkina

V kuloárech se začaly objevovat spekulace o možném odchodu trenérského štábu, kam se mimo jiné řadí také Jiří Kalous. Nicméně zatím nebyl vynesený jasný „verdikt“. Očekávaná schůzka mezi vedením klubu a trenéry by ovšem měla do celé situace vnést jasno. Sám Jandač se rozhodl otázky ohledně svého působení u Metallurgu zatím nijak blíže nekomentovat. Z jeho strohého vyjádření, že „záleží na vedení klubu“, se dá ale vyčíst jistá dávka nejistoty.

Hokejový kouč má sice s Magnitogorskem platnou smlouvu i na příští sezónu, ale v minulosti jsme již několikrát byli svědky toho, že s ohledem na výkony nebyla dodržena. Jandač však zatím neskládá zbraně a vyjádřil své přání v započaté práci s týmem pokračovat.

Kontroverzní vyjádření, které zaujalo ruské novináře

Český trenér se zájmu ruských medií v rámci posledních dnů netěší poprvé. Během nepovedené série play-off překvapil vyjádřením na adresu Linuse Omarka z Ufy, kterému vytýkal zbytečné přihrávání faulů. Následně vznesl přání, aby se podobné věci v KHL již neopakovaly. Tak uvidíme, jestli bude mít možnost to zjistit na vlastní kůži, nebo jej čeká stěhování. O průběhu kauzy vás budeme i nadále informovat.

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články