Brutální bitka v NHL s nečekanou dohrou

Foto: thehockeywriters.com

Tradiční kanadské měření sil mezi Calgary Flames a Edmontonem Oilers bylo pro diváky na stadionu i u televizních obrazovek v mnoha ohledech velmi atraktivní. Dohromady totiž padlo úctyhodných sedm branek, přičemž větší radost po závěrečném hvizdu měli hráči „plameňáků“.  A nešlo zdaleka o jedinou věc, kvůli níž stálo za to utkání sledovat. Útočník Oilers Zack Kassian během druhé třetiny napadl a naprosto vyřídil domácí hvězdičku Matthew Tkachuka, jenž si na něj celou dobu dovoloval. Hokejisté si pak ještě vyměnili ostrá slova přes internet.

Bitka, na kterou diváci dlouho nezapomenou

Zápasy mezi Calgary Flames a Edmontonem Oilers bývají plné emocí a krásných gólových akcí. Tentokrát na sebe strhli pozornost především Zack Kassian s Matthewem Tkachukem, přestože ani jeden k tomu nepotřeboval hokejku a přesnou střeleckou mušku. Mladík a zároveň oblíbenec fanoušků Flames Tkachuk je známým provokatérem. Jenže tentokrát se mu dorážení na soupeře krutě nevyplatilo. Kassiana totiž provokoval tak často, až urostlému křídelníkovi s 800 trestnými minutami na kontě došla trpělivost.

Během druhé třetiny zápasu šly rukavice dolů. Kassian svého o šest let mladšího soka povalil na zem, načež mu uštědřil několik tvrdých úderů do oblasti hlavy. Tribuny v ten okamžik naprosto šílely. Rozhodčí však nepřekypovali stejným nadšením, agresorovi udělili 14 trestných minut. Osmadvacetiletý Kassian bezprostředně po zápase poskytl rozhovor novinářům, kterým sdělil, co si o Tkachukovi vlastně myslí. A jak sami uvidíte, za rámeček si to rozhodně nedá:

„Pokud chce rozdávat takovéto hity, musíte mu jednou za čas drsně odpovědět. Je to dobrý hokejista, ale zároveň grázl. Abych byl upřímný, je to taková kun*a, takhle bych ho definoval. Už dříve jsem ho vyzýval na bitku. Ale on před dvěma lety odmítl s odůvodněním, že se nebude rvát s nějakým bezejmenným sportovcem ze čtvrté formace. Teď mám na kontě 13 branek a on se stále se neodvážil do bitky jít. Tak kde je problém?“

Tkachuk si z prohrané bitky hlavu nedělá, důležité jsou body

Pozornost médií se samozřejmě upřela i směrem k dvaadvacetiletému Američanovi, který od soupeře dostal pořádně nařezáno. Pokud byste ovšem čekali nějakou sebereflexi či smuteční řeč, jste na omylu. Tkachuk Kassianovi vrátil úder a zároveň zdůraznil, že jsou pro něj mnohem důležitější výsledky celého týmu, který se díky výhře posunul na čelo tabulky:

„Pokud Kassian nechce dostat úder, tak ať se mi klidí z cesty. Načapal jsem ho tam třikrát – třikrát jsem ho sundal. Řekli byste si, že se po prvním hitu poučí, ale on ne. Při jeho vyloučení jsme vstřelili vítězný gól a posunuli se na první místo v Pacifické divizi, takže nevím, co řeší.“

Foto: thehockeywriters.com