Brněnská Kometa hlásí novou posilu ze zámoří. Do extraligy míří zkušený Kanaďan – SportyŽivě

Brněnská Kometa hlásí novou posilu ze zámoří. Do extraligy míří zkušený Kanaďan

Brněnská Kometa v loňském ročníku skončila v základní části devátá a v play-off nepřekonala brány čtvrtfinále. K úspěšnějšímu ročníku z pohledu jihomoravského klubu by měla pomoci i nová zámořská posila. Do Brna totiž zamířil kanadský útočník Brandom Magee, který uspěl na měsíční zkoušce.
i Zdroj fotografie: HC Kometa Brno
                   

Magee, který dříve působil v čínském Kunlunu nebo nižších amerických soutěžích, podepsal v Brně po měsíční zkoušce dvouletou smlouvu. „Vážím si, že Libor a všichni kolem v Brně mi dali příležitost. Vím, že od týmu se očekává, že bude vítězit, chci být u toho a pomoci co nejvíce to bude možné,“ prohlásil po přestupu sedmadvacetiletý rodák z kanadského Edmontonu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ten se těší i na život v jihomoravské metropoli. „Je tu vážně velmi dobrá skupina hráčů a moc se těším na celou sezónu. Zašel jsem do centra města, podíval se na náměstí a navštívil pár kaváren. Do jedné mě vzal Peter, posnídali jsme společně a dali kávu. Budu muset město ale ještě prozkoumat o trochu více, slyšel jsem, že je zde mnoho dobrých restaurací a podobných míst. Už jsem se ptal hráčů v kabině na doporučení, kam bych se měl vydat,“ uvedl v rozhovoru pro klubovou televizi.

Kanadský útočník strávil uplynulý ročník v dresu Rapid City Rush, nastoupil však jen šestkrát. „V loňské sezóně jsem toho tolik neodehrál, proto je pro mě důležité vykročit do letošní sezóny správnou nohou. Chci být nápomocný a pomáhat týmu každý jednotlivý den. V naší skupince si začíná vše sedat. Sehráváme se na tréninku a vzájemně poznáváme. Učíme se, jaké jsou naše herní tendence,“ dodal.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Jsem velmi nadšený a vděčný za příležitost, kterou jsem dostal. Hraji každý zápas a budu chtít hrát co nejvíce zápasů bude možné. Loňský rok byl pro mě velmi složitý po mentální stránce, kvůli koronaviru jsem toho mnoho neodehrál a všechno bylo složité,“ přiznal Magee, který je devátou posilou brněnského klubu. Již dříve do tamní haly zamířil Marek Ďaloga, Radovan Pavlík, Martin Dočekal Alexandre Mallet nebo Andrej Kollár. Ze severských soutěží dorazili také Matej Tomek a Michal Křištof a po angažmá ve švýcarském Lausanne se k mužstvu připojil Vladimír Roth.

zdroj: hc-kometa.cz, eliteprospect.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 416 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Zastaví váš automobil uprostřed cesty, pokud vám náhle dojde AdBlue kapalina?
ArmádníZpravodaj.cz
Saddam Husajn pohřbil do písku vlastní letectvo. Vojenská lest, nebo jen diktátorská paranoia?
Události247.cz
Česko začne očkovat třetí dávkou vakcíny. Podle dat z Izraele má ale většina lidí po jejím podání vedlejší účinky
VědaŽivě.cz
Míváte noční můry? Pokud je to některý z následujících motivů, rozhodně ho neignorujte