Bříza se definitivně rozloučil se Spartou

                   

V posledních letech není ojedinělým jevem, když se bývalí slavní hokejisté rozhodnou pokračovat ve svém mateřském klubu z pozice generálního manažera nebo rovnou majitele. Zářným příkladem za všechny je například Martin Straka, který pro svou milovanou Plzeň dělá i nadále maximum, dokonce neváhal ani sáhnout do vlastních kapes v momentech, kdy bylo potřeba akutní finanční záplaty. To samé se dá říci i o hrající legendě Jaromíru Jágrovi, díky němuž se Kladno v letošní sezóně opět dokázalo probojovat mezi elitu domácí hokejové scény. Dalším veteránem ve službách klubu byl až donedávna také Petr Bříza, který z pozice vlastníka Sparty dohlížel na veškeré dění v klubu. Před pár dny se ovšem rozhodl svoje působení v holešovickém celku ukončit. Kdo jej nahradí a co nejspíš vedlo k tomuto rozhodnutí?

Sparta zažívá herní i výsledkový útlum

HC Sparta Praha patří mezi nejtradičnější kluby v historii České republiky. Za dobu svého působení v Extralize má na kontě osm titulů, čímž se řadí na celkovou čtvrtou příčku v této disciplíně. Poslední titul ovšem získala před dlouhými dvanácti lety. Od té doby se potýká se špatnými výsledky, které v letošním roce korunovala propadem v předkole play-off proti Vítkovicím.

Od týmu plného velkých jmen a vedeného zahraničním trenérem Uwem Kruppem se čekalo přeci jen o trochu víc. Dá se říci, že se v režii sparťanského hokejového klubu odehrává podobný příběh jako v případě A-týmu fotbalového, který poměrně nedávno s velkým nadšením přivedl Andrea Stramaccioniho, ale následně se s ním po neuvěřitelně bolestných výsledcích snad ve všech myslitelných soutěžích rozloučil.

Odchod Břízy má přinést nový, svěží vítr

Petr Bříza je podle veřejného mínění jedním z hlavních viníků sparťanského zmaru z posledních let. Statistiky hovoří jasně – v klubu zaujal místo generálního manažera v roce 2006 bezprostředně po ukončení aktivní hráčské kariéry a majitelem se stal o deset let později. Během těchto let Sparta nedosáhla žádných oslnivých výsledků, jak tomu byli fanoušci dříve zvyklí. Možná i proto se legenda rudého brankoviště rozhodla předat žezlo někomu novému. Majitelem Sparty se proto stal člověk s příznačným jménem „Pražák“, který se pokusí skomírající klub oživit.

Bříza označil Spartu za svoji srdeční záležitost a zároveň poslal široké veřejnosti a svým přátelům dojemný vzkaz, ve kterém neskrýval své dojetí nad nastalou situací:

„Věnoval jsem jí velkou část svého života, o to bylo moje rozhodování těžší. Chci při této příležitosti poděkovat všem lidem, kteří mi pomáhali překonávat často velmi komplikované situace. Zejména všem partnerům a věrným příznivcům klubu a samozřejmě i své rodině. Jejich podpory si nesmírně vážím. Novému vlastníkovi a celému klubu přeju hodně úspěchů.“

Foto: financialaide.me

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články