Bratři Kovářové v jednom týmu? Velice pravděpodobný scénář

Foto: iDnes.cz

Bratři Kovářové jsou českým hokejovým fanouškům velice dobře známí. Oba se pravidelně objevují v nominacích reprezentačního celku a ve všech svých dosavadních štacích dokázali zanechat výraznou stopu. Nyní se zdá, že by poprvé v historii své dospělé sportovní kariéry mohli oba hájit barvy stejného týmu. Jakého?

Nejasná budoucnost Jakuba Kováře

Jakub Kovář v současné době kryje branku ruského Jakatěrinburgu, kde působí již od roku 2013 a stal se jedním ze základních stavebních pilířů celého týmu. Tento ročník pro něj byl úspěšný zejména proto, že dokázal vytvořit nový rekord KHL v počtu výher za jednu sezónu, kdy se zastavil až na čísle 38. I díky němu se klubu podařilo zcela ovládnout základní fázi Východní konference. Jakatěrinburg sice pomýšlel na celkové finále soutěže, nakonec ale skončil již ve druhém kole play-off, kdy jej doslova smetla podceňovaná Ufa.

Přední ruská média ihned po skončení série začala spekulovat o možném odchodu českého gólmana, kterému končí smlouva. Sám Kovář sice případný odchod nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Z jeho vyjádření je naprosto jasné, že v úvahu připadají obě dvě možnosti. Kam by jeho kroky mohly zamířit dál?

Vábení Jágrova bývalého klubu

O služby Jakuba Kováře prý v současné době jeví zájem Avangard Omsk, který před novou sezónou disponuje pouze jedním brankářem. Igor Bobkov má jako jediný z dosavadní trojice platnou smlouvu, Ivan Nalimovov a Karrim Rämöv jsou naopak velice blízko odchodu z klubu, takže by Kovář alespoň částečně zaplnil vzniklou trhlinu v sestavě.

Podle dostupných informací se Omsk nesnaží získat pouze Jakuba Kováře, ale i jeho sourozence Jana, který momentálně obléká dres Plzně a válčí v prvoligovém play-off. Ani v případě Jana by se nejednalo o první zkušenost v KHL. Ještě před odchodem do zámoří pravidelně nastupoval za celek Metallurg Magnitogorsk. Odolá námluvám dalšího ruského klubu, nebo se rýsuje spolupráce hokejových bratrů v rámci jednoho týmu? Nechme se překvapit.

Foto: iDnes.cz