Brankáři s absolutně největším počtem odehraných minut v Extralize – SportyŽivě

Brankáři s absolutně největším počtem odehraných minut v Extralize

i Foto: zimbio.com
                   

Základní část tohoto ročníku Extraligy skončila vítězství Bílých Tygrů z Liberce a propadákem Kladna, které se tak po roce opět vrací do nižší soutěže. Jelikož se nyní ve světě sportu kvůli pandemii koronaviru nic zásadního neděje, rozhodli jsme se hluché okénko vyplnit pohledem na statistiky. V sezóně 2019/2020 nakouklo do české nejvyšší hokejové soutěže celkem 45 brankářů, nicméně ne všichni si dokázali udržet místo v základní sestavě. Kteří však byli pro své kluby naprosto nepostradatelní? Na to se podíváme v následujících řádcích.
Marek Mazanec (Mountfield HK)

iZdroj fotografie: youtube.com

Zdroj fotografie: youtube.com

Osmadvacetiletý Marek Mazanec, který se po třech povedených sezónách v barvách Škody Plzeň přesunul do zámoří, odehrál 29 zápasů za slavný klub Nashville Predators. Ačkoli si mezi světovou elitou rozhodně nevedl špatně, další příležitost ukázat svůj talent už bohužel nedostal. Během minulého léta se tedy přesunul na rodnou hroudu a konkrétně posílil Hradec Králové, který sháněl nového gólmana číslo jedna. Toho v osobě českobudějovického rodáka skutečně našel, Mazanec patřil k nejlepším brankářům soutěže s pěti vychytanými čistými konty a více než 91 % úspěšností zákroků.

Miroslav Svoboda (HC Vítkovice Ridera)

Ostravský hokejový klub si letos sáhl až na samotné dno. Společně s Kladnem, Pardubicemi a Litvínovem patřil k těm nejhorším, z bojů o záchranu v Extralize unikl na poslední chvíli. Pokud bychom ovšem někoho z řad Vítkovic chtěli přeci jen pochválit, los by určitě padl na mladého gólmana Miroslava Svobodu, který odehrál 43 zápasů a z hlediska úspěšnosti zákroků překročil hranici 92 %. Pětadvacetiletý rodák ze Vsetína efektivně zastoupil Patrika Bartošáka a dokázal tak, že na Východě Čech to s brankáři prostě umí. V ostatních disciplínách ovšem výrazně pokulhávají.

Karel Vejmelka (HC Kometa Brno)

Mladíkům mezi třemi tyčemi se v tomto ročníku Extraligy opravdu dařilo. Kromě výše zmíněného Miroslava Svobody si pevné místo v základní sestavě obhájil také třiadvacetiletý Karel Vejmelka, který v barvách Brna dostával příležitost na úkor zkušeného Marka Čiliaka. Ačkoli Kometa letos nepředstavovala tu nezastavitelnou mašinu na úspěchy, jako tomu bylo v letech minulých, právě rodák z Třebíče bezesporu patřil k naprosté špičce, a to i díky procentuální úspěšnosti zákroků nad hranicí 91.

Dominik Frodl (HC Škoda Plzeň)

Absolutně největší brankářskou hvězdou letošního ročníku Extraligy se bezesporu stal ryšavý odchovanec HC Slavia Praha působící ve službách Plzně. Přestože má za sebou teprve druhý ročník mezi dospělými, na kráse to jeho výkonům rozhodně neubralo. Celkem naskočil do 51 zápasů, udržel sedm čistých kont a úspěšností zákroků se dostal téměř až přes hranici 91 %. Takovou oporu na Západě Čech opravdu potřebovali.

Foto: zimbio.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
72 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
5/5 (81%) 283 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace