Bouwmeester je stále v nemocnici. Příčina kolapsu je neznámá

Foto: sportclub.ru

Kolaps, který prodělal hokejista Jay Bouwmeester v úterním zápase NHL je stále velkou neznámou. Připomeňme, že hráč St. Louis Blues z ničeho nic zkolaboval přímo na střídačce a zápas byl kvůli tomu okamžitě přerušen. Hokejista byl rychle transportován do nemocnice, kde aktuálně probíhají všechna nezbytná vyšetření a k tomu další, aby se mohlo zjistit, co bylo příčinou jeho kolapsu a příčinou jeho přímého ohrožení života.

Daří se mu dobře

Jak Bouwmeester je stále v nemocnici, ze které přichází jedna pozitivní zpráva. Hokejista je víceméně v pořádku a daří se mu dobře. Má dobrou náladu, což je známka toho, že se po svém kolapsu zotavuje. Ten přitom přišel úplně náhle, už během první třetiny zápasu. Během přerušené hry najednou zkolaboval a bylo třeba mu poskytnout okamžitou lékařskou pomoc, která spočívala i ve využití defibrilátoru, aby mu opět naskočilo srdce. Už to napovídá tomu, že šlo o poměrně vážnou zdravotní příhodu.

Přesto je třeba dodat, že hráš byl při vědomí už při převozu do nemocnice, kde komunikoval se záchranáři. Jeho selhání během hry však otřáslo jak domovským St. Louis Blues, tak soupeřem v podobě Anaheimu, tak i mnoha diváky. I proto byl daný zápas nakonec přerušen a hledá se pro něho náhradní termín.

Není jisté, co kolaps způsobilo

Nyní je z nejhoršího venku a je pod dohledem lékařů, kteří jeho zdravotní stav stále monitorují. Důvod jeho pobytu v nemocnici je však spojen ještě s řadou vyšetření a testů, které bude mít před sebou. Ty mají za cíl zjistit, co vlastně daný kolaps způsobilo, co bylo hlavním důvodem a zda tu není reálná možnost, že by se mohl objevit znovu. V tomto směru lékaři zatím nevědí, nebo možná chtějí počkat na další testy, aby si své hypotézy potvrdily. V tuto chvíli bude nutné pouze absolvovat testy a čekat, než lékaři přijdou s finální diagnózou a hlavním důvodem kolapsu.

Foto: sportclub.ru