Boston Bruins sází na Čechy, tři již hrají a další na svou šanci teprve čekají

                   

Pandemie nového typu koronaviru způsobujícího nemoc COVID-19 neblaze narušila náš životní standard, jenž spočívá ve volném pohybu, cestování nejen za hranice rodné země a také navštěvování společenských akcí. Sportovní soutěže po celé planetě stojí a netrpělivě čekají, jestli se situaci podaří dostat pod kontrolu.

Na spásu čeká také slavná hokejová NHL, v rámci které se letos dařilo především Bostonu Bruins. Klub se jako jediný dostal přes hranici sta bodů a kdyby nedošlo k vynucené pauze, v krasojízdě by určitě pokračoval i nadále. Za to může mimo jiné vděčit silnému kádru včetně českých hokejistů Davida Pastrňáka a Davida Krejčího. Kdo další se však snaží do sestavy Medvědů probojovat, nebo se mu to dokonce již podařilo? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Ondřej Kaše

iZdroj fotografie: bostonglobe.com
Zdroj fotografie: bostonglobe.com

Hvězdné útočné duo Bostonu Bruins Krejčí – Pastrňák během tohoto ročníku doplnilo ještě třetí jméno, které je tuzemským fanouškům velice dobře známé. Jedná se o čtyřiadvacetiletého rodáka z Kadaně, který není v zámoří žádným nováčkem. Má za sebou čtyři sezóny v barvách Anaheimu Ducks, během kterých posbíral úctyhodných 96 kanadských bodů. Za Medvědy stihl naskočit do šesti duelů a připsal si jednu asistenci. Na ledové ploše se neustále zlepšuje a proto je pravděpodobné, že po opětovném rozběhnutí soutěže dostane další šanci ukázat, jaký talent se v něm skrývá.

Jakub Zbořil

Třiadvacetiletý Jakub Zbořil se narodil v Brně, kde v barvách Komety také podnikl své první hokejové krůčky. V roce 2015 jej z třináctého místa draftoval právě Boston Bruins, jenže cesta do nejlepší hokejové soutěže světa v jeho případě nebyla vůbec jednoduchá. Sice už naskočil do dvou zápasů, nicméně ani jednou na sebe neupoutal pozornost natolik, aby s ním vedení Medvědů počítalo i do budoucna.

Ani v nižších soutěžích se mu nejdříve příliš nedařilo a zdálo se, že jeho sportovní pohádka skončí dříve, než začala. Pak ale nastal zlom a Zbořil je v posledních dvou ročnících jako vyměněný. Pravidelně sbírá body, drží si výkonnost a v příštím roce už může patřit vedle Davida Pastrňáka.

Daniel Vladař

Zámořské NHL se dříve pravidelně účastnilo velké množství českých hokejových brankářů, kteří si vybudovali silné renomé. Tomáš Vokoun, Dominik Hašek, Ondřej Pavelec, Roman Turek či Roman Čechmánek ve svém oboru patřili k naprosté špičce. Dnes však toto řemeslo vícero tuzemských reprezentantů jaksi postrádá. Změnu může přinést například dvaadvacetiletý Daniel Vladař, který má sice vzhledem k obrovské konkurenci složitou pozici, do hlavního týmu už ale byl povolán. Na první zářez nicméně stále čeká.

Jakub Lauko

iZdroj fotografie: NHL.com
Zdroj fotografie: NHL.com

Dvacetiletý útočník Jakub Lauko nastupoval za Boston Bruins během přípravných zápasů a svou premiéru korunoval brankou do sítě Washingtonu Capitals. Ačkoli odvedl velice dobrý výkon a mnozí se domnívali, že dozrál k postupu o třídu výš, sezónu 2019/2020 ještě strávil na farmě. Příští rok už ale určitě musí přijít zlom.

Diskuze Vstoupit do diskuze
107 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články