Bizarní situace v hokejové extralize, hráči vypadl z výstroje telefon. Nešlo o online sázení, tvrdí vedení klubu

                   

V hokejovém prostředí naprosto nevídaná věc zpestřila utkání základní části domácí hokejové extraligy mezi Vítkovicemi a Plzní. Útočníkovi ostravského klubu Janu Hruškovi totiž při jedné z akcí vypadl z výstroje mobilní telefon, což zachytily kamery. Téměř okamžitě se na sociálních sítích vyrojily spekulace o online sázení v průběhu utkání, to však hráč i klub důrazně odmítají.
„Celý tenhle incident mě mrzí,“ prohlásil Hruška v prohlášení na webových stránkách Vítkovic. „Mobilní telefon jsem s sebou na led rozhodně nebral vědomě, rozhodně na něj nemám na kalhotách nějakou kapsu nebo něco podobného. Zapadl mi do výstroje nešťastnou náhodou o přestávce, já si toho nevšiml a nevědomky jsem s ním ve výstroji odešel na led,“ pokračuje.


i(zdroj fotografie: PxHere)

„Tam mi vypadl, naštěstí na něj nikdo nenajel a nezranil se o něj. Samozřejmě přijímám pokutu, protože mobil do kabiny nepatří,“ dodává útočník, jehož Vítkovice podlehli Plzni 1:3. „Samozřejmě to je absolutně nepřípustné, aby hráč měl mobilní telefon u sebe ve výstroji přímo na ledě. Jak už jsem řekl, došlo k tomu nešťastnou náhodou, kdy mobil hráči při manipulaci v šatně zapadl do výstroje, aniž by si toho on sám všimnul a během hry mu pak vypadl na led,“ prohlásil sportovní manažer klubu Roman Šimíček.

Hrušku čeká finanční pokuta

„Náš interní disciplinární řád přísně zakazuje používání mobilu v kabině, ať už během tréninků, nebo vůbec během zápasů. S Honzou Hruškou jsme už o tom mluvili a bude potrestán finanční pokutou dle našeho interního sazebníku. Věřím, že to bude výstrahou i pro ostatní,“ míní Šimíček.

Ten zároveň odmítá spekulace o tom, že Hruška mohl telefon v průběhu utkání používat k online sázkám. „To kategoricky odmítám a věřím, že každý, kdo takto přemýšlí to myslí jenom v legraci a s notnou dávkou nadsázky. Vnitřně mě uráží, že si někdo může něco takového myslet. Ano, stala se chyba, s hráčem jsme si ji mezi sebou vyříkali, ale znovu důrazně odmítám, že by se jednalo o nějaké nekalé věci, jako jsou sázky a podobně,“ dodal.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 299 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Česká pošta začala používat elektrická auta pro rozvoz dopisů a balíčků. Výběr je ovšem poněkud bizarní
ArmádníZpravodaj.cz
Temná stránka armádní historie. Američané po vylodění v Normandii páchali brutální krutosti. Nejsou to takový svatoušci, jak je prezentováno
Události247.cz
Kam se odebrat při případném kolapsu civilizace? Studie jasně ukázala na jednu zemi
VědaŽivě.cz
Jaká byla šance, že jste se narodili právě vy a čemu můžete děkovat za váš život?