Bizarní situace v hokejové extralize, hráči vypadl z výstroje telefon. Nešlo o online sázení, tvrdí vedení klubu

(zdroj fotografie: PxHere)

V hokejovém prostředí naprosto nevídaná věc zpestřila utkání základní části domácí hokejové extraligy mezi Vítkovicemi a Plzní. Útočníkovi ostravského klubu Janu Hruškovi totiž při jedné z akcí vypadl z výstroje mobilní telefon, což zachytily kamery. Téměř okamžitě se na sociálních sítích vyrojily spekulace o online sázení v průběhu utkání, to však hráč i klub důrazně odmítají.

„Celý tenhle incident mě mrzí,“ prohlásil Hruška v prohlášení na webových stránkách Vítkovic. „Mobilní telefon jsem s sebou na led rozhodně nebral vědomě, rozhodně na něj nemám na kalhotách nějakou kapsu nebo něco podobného. Zapadl mi do výstroje nešťastnou náhodou o přestávce, já si toho nevšiml a nevědomky jsem s ním ve výstroji odešel na led,“ pokračuje.

(zdroj fotografie: PxHere)

„Tam mi vypadl, naštěstí na něj nikdo nenajel a nezranil se o něj. Samozřejmě přijímám pokutu, protože mobil do kabiny nepatří,“ dodává útočník, jehož Vítkovice podlehli Plzni 1:3. „Samozřejmě to je absolutně nepřípustné, aby hráč měl mobilní telefon u sebe ve výstroji přímo na ledě. Jak už jsem řekl, došlo k tomu nešťastnou náhodou, kdy mobil hráči při manipulaci v šatně zapadl do výstroje, aniž by si toho on sám všimnul a během hry mu pak vypadl na led,“ prohlásil sportovní manažer klubu Roman Šimíček.

Hrušku čeká finanční pokuta

„Náš interní disciplinární řád přísně zakazuje používání mobilu v kabině, ať už během tréninků, nebo vůbec během zápasů. S Honzou Hruškou jsme už o tom mluvili a bude potrestán finanční pokutou dle našeho interního sazebníku. Věřím, že to bude výstrahou i pro ostatní,“ míní Šimíček.

Ten zároveň odmítá spekulace o tom, že Hruška mohl telefon v průběhu utkání používat k online sázkám. „To kategoricky odmítám a věřím, že každý, kdo takto přemýšlí to myslí jenom v legraci a s notnou dávkou nadsázky. Vnitřně mě uráží, že si někdo může něco takového myslet. Ano, stala se chyba, s hráčem jsme si ji mezi sebou vyříkali, ale znovu důrazně odmítám, že by se jednalo o nějaké nekalé věci, jako jsou sázky a podobně,“ dodal.