Bílí tygři z Liberce hlásí značné ztráty

                   

Liberečtí hokejisté mají v zádech vskutku povedenou sezónu. Poté, co s jasnou herní i výsledkovou převahou ovládli základní část Extraligy, směle útočili také na extraligový titul v play-off. Tam se bohužel pro ně štěstěna obrátila na stranu Ocelářů z Třince, čili se Bílým tygrům nepodařilo dotáhnout své tažení do zdárného konce. Pokud chtějí v ročníku následujícím pokračovat v takto nastolené vlně, budou na přestupovém trhu muset ulovit řadu zvučných jmen snad pro všechny pozice, jelikož jejich našlapaný kádr opustilo začátkem léta hned několik hokejistů, kteří budou jistě hodně chybět. Kteří to jsou?

Marek Kvapil

Zřejmě tou nejbolestnější ztrátou je pro klub pod Ještědem odchod Marka Kvapila, kterému se letos opravdu dařilo. V základní části a play-off posbíral dohromady 70 bodů za 28 branek a 42 asistencí. Právě on táhl Liberec k famózním výsledkům. Čtyřiatřicetiletý útočník svými výkony zaujal dokonce i reprezentační trenéry, kteří mu po dlouhé době dali šanci zabojovat o světový šampionát na Slovensku. Tam se Kvapil sice nakonec nepodíval, ale během přípravy na mezinárodních turnajích si rozhodně ostudu neudělal.

Hokejista a mistr světa z památného roku 2010 měl s klubem sice ještě podepsanou platnou smlouvu, nicméně se podle spekulacích pustil do křížku s vedením, načež už v Liberci nehodlal nadále pokračovat. Nyní si hledá nové angažmá, prioritou je pro něj zahraničí. O Kvapila ale mimo jiné  stojí také pražská Sparta, takže uvidíme, jak se nakonec rozhodne.

Martin Ševc

Martin Ševc je jedním z nejdéle sloužících extraligových obránců v rámci jednoho klubu. Liberec byl pro něj domovem od roku 2015 až dodnes, v těchto letech pravidelně nastupoval, plnil roli lídra obranných valů a v podstatě také celého týmu. V kabině prý dokázal zvýšit hlas,když bylo potřeba, a naopak pochválit, když bylo za co. V jeho sedmatřiceti letech si mnozí mysleli, že anabáze u Bílých tygrů pro něj bude tou poslední v profesionální kariéře. On však před několika dny přestoupil do Mladé Boleslavi.

Roman Will

Nebýt Romana Willa a jeho neskutečných zákroků v brance, Liberec by jen těžko mohl pomýšlet na první místo v tabulce. Šestadvacetiletý gólman byl po dobu čtyř let neprostupným pilířem, letos se dokonce dle odborného hlasování stal nejlepším brankářem extraligy (konečně). V minulosti se pokoušel probojovat do NHL, to mu ale vyšlo pouze na jedno utkání. Nyní si vyzkouší švédskou ligu, zlákalo jej Rögle BK. Je jasné, že Liberec adekvátní náhradu za takového hráče jen tak nesežene.

Dominik Lakatoš

Kolem tohoto hokejisty bylo v rámci uplynulé sezóny několikrát pozdvižení. Nejvíce jsme si jej ovšem uchovali v paměti vinou rasistických urážek fanoušků Komety Brno mířenými právě na jeho adresu, které několik dnů plnili přední stránky sportovních plátků. Lakatoš si však nehodlal tímto nepříjemným aktem vzít vítr z plachet, v základní fázi za Liberec odehrál 29 zápasů a připsal si pět asistencí. Je mu teprve dvacet dva, takže má kariéru stále před sebou. Útočník se nyní pod Ještědem loučí, zlákalo ho vedení Vítkovic, kde by mohl dostávat přeci jen více prostoru.

Foto: snipview.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
91 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články