Bílí Tygři z Liberce hlásí dvě zvučné posily. Jedna z nich se ukáže i na mistrovství světa

Hokejový Liberec bude i v nacházejícím ročníku útočit na nejvyšší příčky. Bílým Tygrům, kteří letos vypadli z play-off ve čtvrtfinále, by měla k úspěchům pomoci i dvojice nových tváří.

i Zdroj fotografie: HC Verva Litvínov
                   

Po dvou finálových účastech v letošním ročníku vypadli již ve čtvrtfinále, přesto jejich cíle zůstávají stejné. Bílí Tygři z Liberce chtějí v nové sezóně opět pomýšlet na medailové umístění a hlásí první příchody do svého kádru. Dvouletou smlouvu podepsat v podještědské metropoli ještě před mistrovstvím světa lotyšský reprezentant Uvis Jānis Balinskis, který naposledy působil v Litvínově.
Je to kvalitní obránce, který má bohaté zkušenosti z mezinárodních zápasů a také je zvyklý na solidní vytížení v extralize. Je to velice šikovný a inteligentní bek na obou stranách hřiště,“ komentoval jeho příchod pro klubový web sportovní ředitel Patrik Augusta. „Čekáme od něj spolehlivou hru, dobrou rozehrávku i schopnost zapojit se do útoku a ohrozit branku soupeře,“ dodal na adresu Lotyše, kterého již dnes čeká vystoupení na světovém šampionátu proti Finsku.


iZdroj fotografie: HC Verva Litvínov

Nové angažmá čeká také mladoboleslavského odchovance Oscara Flynna. Třiadvacetiletý útočník rovněž podepsal pod Ještědem dvouletou smlouvu s roční opcí a těší se na další krok ve své kariéře. „Doufám, že náš kádr bude jeden z nejsilnějších a porveme se o úspěch. Chtěl jsem vyzkoušet novou výzvu a myslím si, že Liberec je jedna z nejlepších organizací. Zatím jsem tu opravdu nadšený,“ přiznal na stránkách klubu rodák z britského Burnley.

Augusta: Slibujeme si od něj rychlost

Flynn již zasáhnul také do letní přípravy libereckého mužstva. „Myslel jsem, že to bude trošku lehčí, ale bylo to opravdu náročné, a to jsme teprve na začátku. Je tu ale parádní prostředí i zázemí, připadám si jak v jiném světě. Jsem moc rád za to, že mě kluci vzali do kabiny a doufám, že nám to takhle klapat bude i nadále,“ míní bruslařsky nadaný hráč.


iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

Sportovní šéf Patrik Augusta věří, že Flynn nadále rozvine svůj potenciál. „Oscar má za sebou již tři plnohodnotné sezóny v extralize. Slibujeme si od něj rychlost, dravost, schopnost hokejových řešení a také poctivou práci směrem dozadu. Hokejově jej vnímáme jako univerzála, umí dobře vystřelit i najít chytrou přihrávkou,“ zakončil na adresu mladého útočníka, který v závěru uplynulé sezóny hájil barvy Zlína.

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?