Bartošák míří z léčebny na led. Místo do Třince do Švédska

Foto: jewelsfromthecrown.com

Známý, zkušený a kvalitní hokejový brankář Patrik Bartošák se vrací k hokeji. Svou kariéru musel přerušit hlavně z důvodu svých osobních excesů, kvůli kterým se objevila celá řada problémů, které se následně projevily jak v jeho osobním, tak i v jeho profesionálním životě. I z toho důvodu s ním byla v Třinci rozvázána smlouva a Bartošák skončil na pomyslné dlažbě.

Zamířil do léčebny

Problémy, které Bartošák měl, byly spojeny s alkoholem. Proto se rozhodl začít problém řešit a když ztratil své místo v Třinci, tak zamířil do protialkoholní léčebny. Pravdou ale je, že to vzal celkem hopem, jelikož už na konci loňského roku byl venku a už začal trénovat. Je otázkou, zda daná poměrně krátká léčba bude mít dlouhodobý úspěch, nebo jde o období jenom několika měsíců a potom do toho zase spadne.

Už má angažmá

Volným hráčem nezůstal Bartošák nijak dlouho, jelikož už má angažmá. Není to však Třinec, ze kterého byl kvůli mnoha problémům odejit. Nebude to ani žádný tým z tuzemské ligy, protože hokejový brankář podepsal smlouvu se zahraničním klubem. NHL ani KHL to samozřejmě není, protože gólman míří do druhé ligy do Švédska.

Týmu může pomoci

Míří do švédského klubu MODO Hockey, který aktuálně hraje druhou ligu, ale má poměrně velké ambice na postup. To proto, že je aktuálně na druhém místě tabulky a chce udělat vše proto, aby si postup vybojoval. Jedním z pomocníků k tomu by se tak mohl stát právě Bartošák, který bude moci předvést své brankářské kvality. Když se vše povede podle plánu, nebude to v příští sezoně druhá liga, ale klidně první.

Důležité je však nepředbíhat a počkat, kolik prostoru dá MODO Hockey našemu brankáři, jak rychle se dokáže vrátit do předchozí formy, a hlavně je třeba počkat, zda do problémů s alkoholem opět znovu nespadne. Ne každý se dokáže stoprocentně vyléčit. Někteří se o to pokouší celý život.

Foto: jewelsfromthecrown.com