Americký trumf pro Liberec! Bílí Tygři ulovili bývalého beka Floridy, který si chce dojít pro titul

Hokejový Liberec v létě výrazně posiloval. Mezi šesticí nových příchodů však vyniká zkušený obránce, který v NHL odehrál šest desítek utkání.

i Zdroj fotografie: Florida Panthers
                   

Liberečtí Bílí Tygři se pečlivě připravují na novou sezónu. Pátý celek uplynulého ročníku základní části extraligy ještě před letní přípravou přivedl hned šest nových posil včetně důrazného obránce. Tím je osmadvacetiletý bek Ian McCoshen, který do Liberce poprvé dorazil teprve v úterý. „Je krásné se ráno probouzet s výhledem na okolní kopce. Je tu i krásná aréna. Na našem týmu se mi líbí, že chceme hrát rychlý hokej. Zatím je všechno parádní,“ prohlásil v prvním rozhovoru pro klubový web.

Zkušený obránce má za sebou skvostnou kariéru. Bývalého mládežnického reprezentanta Spojených států draftovala již ve druhém kole Florida a právě v jejím dresu sbíral McCoshen cenné starty v NHL. Za tamní Panthers nastoupil k celkem 60 utkání, v nichž si zapsal čtyři branky a tři asistence. „Byl to pro mě splněný sen. Celý život pro takovou příležitost pracujete. Za starty v NHL budu do konce života vděčný, nikdy na to nezapomenu,“ uvedl.

iZdroj fotografie: Bílí Tygři Liberec

Drtivou většinu kariéry však strávil v nižší AHL, kde nastupoval za Springfield Thunderbirds, Rockford IceHogs či Henderson Silver Knights. Před minulým ročníkem však vůbec poprvé zamířil do Evropy, kde nastupoval za finský Ässät. „Cítil jsem, že přesun do Evropy je pro moji kariéru to pravé a mohu se tak znovu posouvat. Musím říct, že jsem za tohle rozhodnutí moc rád. Minulý rok jsem si ve Finsku neskutečně užil a cením si toho, co pro mě klub udělal,“ uvedl.

Cíl? Putovat play-off až k titulu

V dresu Ässätu zářil a ve 67 utkáních si připsal hned 7 branek a 25 asistencí. „Tým mi věřil a dostal jsem pozici, ve které jsem mohl ukázat, že umím pomoci i po bodové stránce, tvořit hru a vstřelit nějaké góly,“ dodává s tím, že nyní chce uspět také v Liberci. Přesto přiznává, že před svým přestupem o tuzemské soutěži příliš nevěděl. „S několika Čechy jsem dříve hrál, většina z nich ale v Česku bydlela v okolí Prahy. Konkrétně o Liberci jsem tedy žádné velké reference neměl, nicméně o české lize jsem slyšel převážně dobré věci,“ míní.

Cíl pro nadcházející ročník je podle něj jasný. „Hlavní je pro mě týmový úspěch. Přál bych si, abychom se dostali do play-off a tam hráli tak dlouho, jak to jen půjde. Snad by to mohlo vyjít až k titulu,“ burcuje šestá letošní akvizice Bílých Tygrů. Do Liberce zamířil také brankář David Hrenák, obránci Vojtěch Budík, Ronald Knot a Rayen Petrovický a útočníci Kelly Klíma a Miroslav Mucha.

Bude obránce Ian McCoshen patřit k nejproduktivnějším obráncům extraligy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články