Alexandr Ovečkin už s Washingtonem trénuje

Zdroj obrázku: nhl.com

Jedna z největších hvězd současné NHL vyjela v sobotu po boku několika svých spoluhráčů na led. Pro Ovečkina tak začala další fáze přípravy na upravené play-off.

Zpátky na led

Dle dohody mohou kluby NHL v rámci tzv. „fáze 2“ trénovat v malých skupinách. Platí to i pro Washington Capitals a k jedné takové se v sobotu připojil nejdůležitější člen týmu, ruský bohatýr Alexandr Ovečkin.

Ovečkin trénoval v minulých týdnech individuálně na Floridě, v sobotu už ale bruslil společně s Larsem Ellerem, Evgeny Kuznětsovem, Garnetem Hathawayem, Johnem Carlsonem a brankářem Bradenem Holtbym.

Ovečkin, který se s Davidem Pastrňákem podělí o the Rocket Richard Trophy pro nejlepší střelce základní části (oba nastříleli shodně 48 gólů, pro Ovečkina je to již rekordní devátá trofej), bude i pro play-off největší zbraní Capitals.

Trenér Washingtonu Todd Reirden okomentoval zapojení Ovečkina do týmového tréninku jako pozitivní věc a řekl, že Ovečkin je zjevně natěšený na obnovení soutěže a považuje šance týmu za dobré, byť je každému jasné, že vše bude poněkud nepředvídatelné.

Zdroj obrázku: nhl.com

Play-off klepe na dveře

Stanley Cup 2020 ještě nemá pevný jízdní řád, nejsou známa data, ani dvě města, ve kterých se bude tentokrát celé odehrávat (jedno pro každou konferenci). Lze ale očekávat, že hrát by se mohlo začít v horizontu několika týdnů.

Washington je jedním ze 24 týmů, které si jej letos zahrají. Capitals, stejně jako další kluby, čeká nejprve předkolo, ve kterém se čtveřice týmů srovnaných v tabulce po sobě utkají o startovní pozici před vlastním play-off. Washington čekají zápasy s Bostonem, Tampou a Filadelfií.

V základní části to skončilo remízou, kdo bude úspěšnější v play-off, Ovečkin nebo Pastrňák?