Alexander Radulov naletěl podvodníkům. Hvězda Dallasu přišla o 440 miliónů korun

                   

Ruského hokejistu Alexandra Radulova rozhodně nečekají klidné svátky. Jak informoval ruský portál 360tv.ru, čtyřiatřicetiletého útočníka, aktuálně hájícího barvy Dallasu Stars měla okrást banka, ve které si ukládal své úspory. Podle právníka dvojnásobného Mistra světa Sergeje Taškova tak přišel o částu, blížící se k 1,5 miliardám rublů (zhruba 437 miliónů korun). 

Samotný případ zní přitom velice kuriózně. Radulov posílal do nejmenované ruské banky svůj plat několik let, té však byla od roku 2015 odňata licence. Banka přesto dokázala ruského hokejistu, který dříve působil v Montrealu Canadiens nebo CSKA Moskva, přesvědčit, aby nekontaktoval příšlušné úřady, protože jeho finance jsou stále k dispozici.

„Nezjistili jsme informaci o ztrátě licence od banky samotné, kde pracovali lidé, kteří byli mými přáteli, ale od třetí strany. Šel jsem tedy to banky vznést dotazy. Říkali, že všechno vrátí, že všechno je v pořádku a stále jsme přáteli. Ale zatím nebylo vráceno nic,“ řekl v interview pro ruskou televizi Russia 24.

i(zdroj fotografie: PxHere)

„Alexander je v Rusku, aktuálně je v karanténe, ale začínáme se postupně věnovat všem dokumentům. Již nyní však víme, že jde o banální podvod. Saša jako první sportovec tento problém oznámil, je v něm však zapletena řada dalších osob, které ho budou následovat. Je však jasná, že Alexanderova ztráta je největší, protože investoval zhruba 1,5 miliardy rublů,“ sdělil pro 360tv.ru hráčův právní zástupce Taškov.

Podle jeho slov jej na stopu celé kauzy upozornilo agresivní jednání samotných bankéřů, kteří kontaktovali několik amerických manažerů Radulova a požadovali informace o všech jeho daních, které ve Spojených státech odvádí. Právě tento fakt byl podle Taškova spouštěcím mechanismem celé akce, protože v USA není možné daně neplatit. „Manažeři se mi vysmáli. Říkali si, jestli se někdo v bance zblíznil. Proto jsme se rozhodli celou věc vyšetřit,“ dodal. Šance, že Radulov dostane své peníze zpět je ale takřka mizivá.

i(zdroj fotografie: PxHere)

Jak ruský server připomíná, celá situace je velmi podobná příbehu legendárního sovětského hokejového reprezentanta Sergeje Fjodorova. Trojnásobný vítěz Stanley Cupu s Detroitem Red Wings přišel o všechny své úspory ve výši 60 miliónů dolarů (1,28 miliardy korun) poté, co uposlechl rady dlouholetého přítele.

„Důvěřoval jsem nesprávným lidem. Měl jsem blízkého přítele, znali jsme se dvacet let. Říkal mi, jak můžu zvýšit svůj kapitál a přitom mi sliboval velké dividendy. Chtěl jsem zrovna koupit něco svým rodičům, takže jsem ho poslechnul. Skončilo to tak, že jsem své peníze nikdy neviděl a ten muž je ve vězení,“ dodává.

Diskuze Vstoupit do diskuze
110 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Benzín a nafta zlevňují, má smysl dělat si zásoby na horší časy? Jen při respektování exspirační doby paliva
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Video: účinný protivzdušný komplet Alvis Stormer nečekaně prohrál se sebevražedným dronem, měl mj. nejrychlejší MANPADS světa
Události247.cz
Události247.cz
Nejistý osud Ruska: Pád Putina bude možná horší, než konec Stalina. Na místo šéfa Kremlu může nastoupit někdo daleko krutější
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Z obyčejného dronu může být po chvilce nebezpečná protitanková zbraň. Stačí jen standardní hlavice z RPG-7 a trocha izolepy