Alexander Ovečkin překonal další významnou metu

i Foto: bleacherreport.com
                   

Ruský hokejový útočník Alexander Ovečkin se naprosto vymyká všem současným měřítkům. Přestože už mu v kolonce věku svítí číslo 34, on i nadále výraznou měrou přispívá Washingtonu Capitals z hlediska vstřelených branek. V aktuální sezóně má na kontě už třiačtyřicet gólů, lépe si vede jen český kanonýr David Pastrňák. Do toho navíc překonal metu 700 přesných zásahů v NHL, proběhl slavnostní ceremoniál a reakcemi nešetřilo ani všech sedm hokejistů, kteří jsou na tom v historické tabulce ještě o něco lépe – alespoň zatím.

Ovečkin byl pod velkým tlakem, magická hranice dlouho visela ve vzduchu

Čtyřiatřicetiletý rodák  z Moskvy a zároveň dlouholetý kapitán Washingtonu Capitals rozjel i v této sezóně honbu za titulem nejlepšího ligového střelce. Ačkoli se v této disciplíně zatím dominuje české želízko v ohni David Pastrňák, ruský útočník se tím nenechává odradit a nadále boří hranice.

V nedávném zápase proti New Jersey Devils překonal magickou metu 700 branek v NHL, díky čemuž se zařadil na osmé místo historických tabulek. Během slavnostního ceremoniálu, jemuž přihlížela i hokejistova těhotná manželka Anastasia se synem Sergejem, popřálo Ovečkinovi všech sedm hráčů, které ještě z pohledu vstřelených branek v zámoří nepřekonal. Legendární Wayne Gretzky v promítaném videu kupříkladu pronesl:

„Gratuluji k připojení se do našeho klubu sedmistovkařů. Máš za sebou úžasnou kariéru. Dal jsi už 700 gólů, získal jsi Stanley Cup a hokeji jsi dělal čest nejen ve Washingtonu, ale v celé Severní Americe. A samozřejmě nesmíme zapomínat na Rusko. Moc ti to přeji a už se těším, až to samé budu říkat k příležitosti tvých 800 gólů. Hodně štěstí.“

Slova Jaromíra Jágra ve videu také zazněla

Plejádu slavných hokejových jmen ve videu tvořil již zmíněný Wayne Gretzky, Gordie Howe, Brett Hull, Marcel Dionne, Phil Esposito, Mike Gartner a samozřejmě také český legendární útočník Jaromír Jágr, který ve svých osmačtyřiceti letech ještě pořád válí za milované Kladno. Proslov nejlepšího hokejisty v historii naší země se pochopitelně neobešel bez jisté dávky humoru:

„Těch 700 gólů je opravdu hodně, to mi věř. Trvalo pěkně dlouho, než jsem se na tuhle metu dostal. Ty si to ale zasloužíš a kdybych já byl Wayne Gretzky, začal bych se obávat o titul nejlepšího střelce historie. Věřím totiž, že jej hravě překonáš.“

Alexander Ovečkin spojil svou hokejovou kariéru jen se dvěma kluby. Na domácí scéně hrával za Dynamo Moskva, po svém přesunu do zámoří zakotvil v barvách Washingtonu Capitals a od té doby se ani jednou nestěhoval. Získal řadu individuálních ocenění jako třeba Maurice Richard Trophy (největší počet branek v základní části – 7x), Hart Memorial Trophy (nejlepší hráč podle novinářů – 3x) či Charlamovovu trofej (pro nejlepšího ruského hokejistu v NHL – 6x). Pravidelně se účastní reprezentačních akcí, na kontě má celkem devět medailí.

Foto: bleacherreport.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
112 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články