Pokračujeme v hledání nového vlastníka či investorů, přiznal šéf Teplic. Zůstane v klubu Tijani, Sejk nebo Fortelný?

Fotbalové Teplice mají za sebou náročnou sezónu. Tradiční klub byl blízko pádu do druhé nejvyšší soutěže, přesto mezi elitou zůstává a věří v lepší budoucnost.

i Zdroj fotografie: FK Teplice
                   

Patnácté místo tabulky po nadstavbě a druhý nejnižší počet bodů. Fotbalové Teplice mají za sebou výrazné trápení, přesto mohou slavit udržení mezi elitou. Severočeský klub totiž po vítězství v baráži proti Vlašimi bude pokračovat v nejvyšší soutěži. Nyní tradiční celek řeší svou budoucnost a finanční možnosti. Přesto podle předsedy představenstva Pavla Šedlbauera má letitý prvoligový účastník rozpočet pro nadcházející ročník zajištěný.

Podařilo se nám v závěru minulého roku vyjednat s evropským vedením AGC návrat z loňské poloviční podpory na původní úroveň, ale nyní nás čekají další složitá jednání o další podpoře,“ přiznal na stránkách klubu Šedlbauer s tím, že vinou současné ekonomické situace ve sklářském průmyslu se některým divizím společnosti nedaří. I proto vedení Teplic pokračuje v hledání dalších možností, jak klub finančně podpořit.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Pokračujeme také v hledání nových investorů, případně vlastníka, který by dále chtěl rozvíjet fotbal v Teplicích. I v tomto směru jsme udělali pokroky, protože jsme nyní v kontaktu se třemi zájemci, s jedním jsme se minulý týden už také setkali,“ doplnil na setkání s fanoušky. Velké změny tak v blízké budoucnosti mohou čekat jak vlastnickou strukturu klubu, tak hráčský kádr. Mužstvo kouče Jiřího Jarošíka totiž již nyní opouští trojice výrazných osobností loňské sezóny.

Situace okolo Sejka, Fortelného a Tijaniho

Hostování v severočeské metropoli totiž skončilo stoperu Mohamedu Tijanimu z pražské Slavie a ofenzivním kmenovým hráčům pražské Sparty v podobě Václava Sejka a Jana Fortelného. Podle sportovního ředitele Štěpána Vachouška však klub stojí o pokračování angažmá celé trojice. „Budeme s jejich kluby jednat, ale minimálně na začátek přípravy se určitě zapojí ve svých týmech. Poté se uvidí, jak budeme úspěšní v jednáních,“ nastínil s tím, že další možné změny nechce komentovat.

iZdroj fotografie: FK Teplice

Dnes jsme měli velké sezení představenstva a sportovního úseku, kde jsme si nastínili možnosti a priority pro nastávající období. Museli jsme bohužel čekat až dle toho, zda-li budeme působit v nejvyšší soutěži,“ vysvětloval ředitel Teplic Rudolf Řepka podle něhož se nyní vedení vrhá intenzivně do práce. „Z těchto důvodů jsme ještě se všemi hráči, a hlavně s jejich manažery nehovořili, proto bychom nechtěli komentovat jednotlivá jména,“ zakončil Vachoušek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články