Spor kamarádů ze Slavie a fotbalové reprezentace řeší exekutoři. Jeden druhému dluží miliony korun

Hráli spolu ve Slavii, později také ve fotbalové reprezentaci. Jejich kamarádství ale vzalo za své. Může za to obří půjčka, kterou jeden z nich, nenapravitelný gambler, nedokáže splácet.

i Zdroj fotografie: Fotbal.cz
                   

Řeč je o Adamu Hlouškovi a Ondřeji Čelůstkovi. Ten první utopil miliony ve sportovních sázkách, ten druhý mu je na to půjčil. Konkrétně 7,6 milionu Kč. A to byla chyba. Pětatřicetiletý Hloušek má totiž podobných „seker“ daleko víc. Mezi věřiteli jsou například i další reprezentant Tomáš Necid či bývalí spoluhráči z Legie Varšava. Celkem dluží kolem 30 milionů korun.

Zaručil se domem rodičů

V srpnu roku 2020 proto Čelůstka předal věc právníkům. Hloušek svůj dluh před notáři uznal a za splacení se zaručil rodinným domem rodičů v Semilech. Jenže splátky nepřicházely, proto Čelůstka, někdejší stoper Trabsonsporu, Sunderlandu, Norimberku či také Sparty, na Hlouška poslal exekutory.

Aby rodiče o dům nepřišli, vyhlásil na sebe Hloušek den před vykonáním exekuce bankrot. Žádost o oddlužení z loňského února tak dle zákona pozastavila veškeré procedury. Ovšem jen dočasně. Soud nedávno rozhodl, že dům může jít do aukce. „Na základě pokynu zajištěného věřitele č. 5, Ondřeje Čelůstky, se budou nemovitosti zpeněžovat formou elektronické veřejné dražby,“ informoval insolvenční správce s tím, že prodej proběhne 30. dubna.

Hloušek vydělal balík

Pětatřicetiletý Hloušek v sázkách prošustroval jmění. Vždyť profesionálním fotbalem vydělal kolem 80 milionů korun. Kromě Slavie hrál v Německu za Norimberk, Stuttgart či Kaiserslautern, dlouho působil také v již zmíněné Legii Varšava, s níž vyhrál třikrát polskou ligu a dvakrát pohár. Kopal i za Jablonec, Plzeň a Zlín. Tam před dvěma lety pobíral téměř 100 tisíc Kč měsíčně. Na osm zápasů se objevil i v národním týmu, o formě jehož hvězd jsme na SportechŽivě také informovali.

Miliardový byznys českého fotbalového reprezentanta. Teď chce bývalý záložník Slavie ovládnout ligový klub

Hloušek za Zlín naposledy nastoupil předloni v září, poté se zotavoval ze zranění. Moravský klub mu pozastavil smlouvu. „Nevím, jestli je na marodce, nebo někde v Brazílii na pláži. Viděl jsem ho na začátku zimní přípravy a pak se ztratil. Od té doby ho někdo hledá. Nevím kdo, já to nejsem,“ divil se tehdejší trenér Zlína Pavel Vrba na tiskové konferenci.

Hloušek neplatil ani pojištění, přes 800 000 korun dlužil finančnímu úřadu na daních, pohledávky měl i v českých a polských bankách a dalších institucích. „Udělal jsem chybu, to se stane spoustě lidí,“ řekl pro Hospodářské noviny s tím, že začal pracovat v autodopravě na živnostenský list.

V jakém dresu se vám Hloušek líbil nejvíce. Napište nám do komentářů

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články