Ztráta obou stoperů? Pro Tottenham velký problém. Automatismy a návaznost v rozehrávce budou chybět, má jasno Radoslav Kováč

Bez bodů i bez opor. Tottenham přišel kvůli zranění o Maddisona s Van de Venem a Romera s Udogiem čeká stopka. Co řekl o derby Radoslav Kováč?

i Zdroj fotografie: Depositphotos

Dosavadní lídr Premier League prohrál derby s Chelsea 1:4, ztratil ale mnohem více než tři body. Kromě dvou vyloučených přišli Spurs i o dvě opory. První zprávy navíc naznačují, že zranění Mickyho Van de Vena a Jamese Maddisona si vyžádají delší léčbu. Cristiana Romera navíc po ošklivém faulu zřejmě čeká dlouhá stopka.

Romero? Jasná červená i penalta

Byl to neuvěřitelný zápas. Padlo celkem devět gólů, čtyři z toho VAR zrušil (u trefy Diera chybně). Rozhodčí také vyloučil dva domácí fotbalisty. Anglický DailyMail dokonce označil pondělní derby jako druhý nejbláznivější utkání v historii Premier League. Už po půlhodině hry mířil do sprch Christian Romero, který sestřelil Enza Fernándeze. „Neskutečně zbytečné, protože Enzo ani neměl míč pod kontrolou a ta intenzita byla obrovská. Prostě to chtěl urvat. V ten moment to nebyla ani nebezpečná situace,“ řekl k zákroku trenér Pardubic Radoslav Kováč pro Canal+ Sport.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Doslova pohroma pro Spurs pak přišla v závěru prvního poločasu. Nejprve se zranil James Maddison a o pár minut později se za zadní stehenní sval chytil stoper Micky Van de Ven. Oba museli střídat ještě v nastavení. „Je příliš brzy, ale při pohledu na Mickyho si myslíte, že je to docela vážné, takže předpokládáte, že bude mimo hru delší dobu. Maddison dostal ránu do kotníku. Musíme ho nejprve vyšetřit a uvidíme, jak na tom vlastně je,“ zmíníl po utkání trenér Tottenhamu Ange Postecoglou. Aktuální stav? Maddison by měl jít na vyšetření ve středu, Van de Ven zamíří na magnetickou rezonanci až ustoupí otok.

Přišli o své nejlepší

Absence letních posil je pro Tottenham ohromnou ztrátou, patřili totiž k nejlepším hráčům Spurs. Aby toho nebylo málo, deset minut po přestávce zbytečně Udogie sestřeli Sterlinga a po druhé žluté šli domácí do devíti. Dvacet minut dokázali Son a spol. odolávat náporu Blues. „Byl jsem rozčarovaný, že Chelsea dlouho nedala gól na 1:2. Měli tam spoustu příležitostí, ale netrefovali timing náběhu a Jackson byl pořád v ofsajdu,“ podotkl Kováč. I za stavu 1:2 domácí statečně bojovali a nakonec klidně mohli brát bod.

V páté minutě nastavení neproměnil Son velkou šanci. Z protiútoku pak Chelsea zvýšila na 3:1. Téměř celý druhý poločas hrála obrana Spurs hodně vysoko, až na půlící čáře. Dalo by se to označit za rozestavení 0-7-1. „Ta obranná linie Tottenhamu stála tak vysoko, že ten trest prostě musel přijít. City nebo Arsenal by to vyřešili daleko dříve,“ má jasno bývalý reprezentační stoper.

Bez desítky i tří obránců

Každopádně Ange Postecoglou má problém. Tottenham sice skvěle nastartoval, což jsme již na SportyŽivě analyzovali, nyní ale přišel o 3/4 stabilní obrany a desítku. „Lídři defenzivy, to bude samozřejmě velký problém, protože ty automatismy a návaznost v rozehrávce budou chybět. Maddison je desítka, která je pro ně klíčová. Podle mě jsou to tři nejlepší hráči, je to velká ztráta,“ dodal pardubický trenér. K tomu si navíc připočtěme Richarlisona, kterého čeká operace pánve.